Jak zmyć hennę ze skóry?

Chciałaś po prostu poprawić swój wygląd, a wyszło niestety jak zawsze. Co prawda efekt, jaki uzyskałaś poprzez zastosowanie henny, jest dla ciebie satysfakcjonujący, bo nareszcie twoje brwi zyskały jakiś mocniejszy i bardziej intensywny kolor, a rzęsy – wcześniej blade i ledwo widoczne – w końcu przepięknie otaczają twoje oczy, jednakże przy okazji ubrudziłaś swoją skórę, a teraz niczym nie jesteś w stanie usunąć występujących na niej plam. Henna to bardzo popularny kosmetyk, który najczęściej jest stosowany właśnie w domowych warunkach. Nie jest trudno przyciemnić nią brwi czy rzęsy, ale zawsze istnieje to ryzyko, że przez przypadek zafarbowana zostanie także i sama skóra, a tą z henny trudno się później oczyszcza, skoro zawiera ona w sobie trwały barwnik. Zanim sięgniesz po coś takiego, powinnaś dokładnie zapoznać się z zasadami działania preparatu i opanować odpowiednią technikę nanoszenia go na włoski. Bo skoro teraz skończyłaś swoją metamorfozę ze sporymi plamami na skórze, najprawdopodobniej kompletnie się do tego wszystkiego nie przygotowałaś i teraz musisz pomyśleć nad tym, jak zmyć hennę ze skóry. Próbowałaś już oczyszczać ją zwykłym żelem pod prysznic. Tarłaś naskórek mydłem do twarzy, ale barwnik jedynie delikatnie się rozjaśnił. Musisz natomiast działać szybko, bo już za kilka godzin masz stawić się w swojej pracy, a nie chcesz, by wszyscy zwracali uwagę na twoje dziwne plamy na skórze. Jak zatem możesz raz a skutecznie się ich pozbyć? Co rzeczywiście może ci pomóc w usunięciu henny z ciała?

Henna, mimo iż należy do grupy kosmetyków naturalnych, jest dość mocnym i intensywnie działającym preparatem, zapewniającym długotrwałe efekty. Jeżeli już kiedyś z niej korzystałaś, na pewno się o tym przekonałaś. Przez przypadek mogłaś nałożyć zbyt dużą ilość produktu na swoje brwi, kończąc zabieg z kruczoczarnymi włoskami, kompletnie niepasującymi do twojej bladej cery i bardzo jasnych włosów. Jeśli już wtedy próbowałaś jakoś załagodzić przesadzony efekt i rozjaśnić zbyt mocno przyciemnione włoski, na pewno wiesz, że nie było to wcale proste. A teraz sprawia nabiera jeszcze większej powagi, skoro zdarzyło ci się ubrudzić henną samą skórę i gdy spojrzysz w lustro, dostrzegasz na swoich policzkach nieestetyczne ciemne plamy. Oczywiście mimo iż ich usuwanie nie będzie niczym prostym ani przyjemnym, jesteś w stanie samodzielnie je przeprowadzić, wykorzystując do tego celu odpowiednie techniki. W końcu nie ty jedna ubrudziłaś się henną. Jako że kobietom często się to zdarza, odkryły już one wiele sposobów na to, by zmyć ją z powierzchni skóry. Ty musisz je teraz tylko przetestować. Sprawdzić na sobie, który z nich okaże się najlepszy w działaniu.

Przechodząc do konkretów – jak zmyć hennę ze skóry? Najpierw spróbuj skorzystać z pumeksu. Alternatywnie możesz zastosować tarkę do ścierania stóp, ale uważaj, by nie zrobić sobie nią większej krzywdy. Najpierw delikatnie namocz skórę w tych miejscach, w których występują pewne plamy. Następnie wmasuj w nią dowolny żel pod prysznic lub mydło do oczyszczania twarzy, pocierając skórę pumeksem przy użyciu minimalnej siły nacisku. Rób to delikatnie. Jeśli czujesz ból, zmniejsz nacisk – lepiej przeprowadzać ten zabieg trochę dłużej, ale nie doprowadzić do trwałych uszkodzeń naskórka. Taki zabieg nie powinien sprawić ci żadnego dyskomfortu, więc jeśli jest on dla ciebie nieprzyjemny, najprawdopodobniej wykonujesz go źle i musisz coś zmienić. Być może twój pumeks jest po prostu zbyt mocny. Przystosowany do radzenia sobie z bardzo grubą i twardą skórą na piętach i stopach, może zaszkodzić tej delikatnej występującej w okolicach twarzy. Jeśli więc trochę się obawiasz, że podrażnisz swoją cerę, taki pumeks zastąp mocniejszym peelingiem. Możesz nawet przygotować go samodzielnie. Wsyp kilka łyżek świeżo zmielonej kawy do miseczki i zalej je niewielką ilością wrzątku, a następnie wymieszaj z odrobiną cukru i żelu pod prysznic. Taką papką pocieraj skórę, aż wszystkie plamy zniknąć. Może to trochę potrwać, ale na pewno uzyskasz dobry efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here