Jaki kolor włosów

Odcienie mają niezwykłą moc oraz rozświetlają nasze życie. To określenie okazuje się zwłaszcza prawdziwe w nawiązaniu do koloru włosów – kiedy masz chęć na zmianę stylu, szybko wpadasz na pomysł koloryzacji. Choć wybór jest duży, pamiętaj, iż nie wszelkie odcienie pasują do określonego rodzaju urody. Jaki kolor włosów w związku z tym wybrać?

Przede wszystkim gdy idzie o cięcie oraz odcień, to nie powinnyśmy kierować się trendami. Istnieją takie fryzury, jakie doskonale sprawdzają się u jednej, natomiast zupełnie nie będą pasowały do innej kobiety. Zastanawiając się nad fryzurą oraz koloryzacją, powinniśmy przede wszystkim skoncentrować się na tym, jaki mamy rodzaj urody, kształt twarzy, styl oraz przede wszystkim to, jakimi jesteśmy osobami. Obecnie cięcie oraz malowanie to nie jedynie zabiegi na włosach, lecz również sposób na określenie siebie.

Kolor włosów – typ karnacji
Kiedy zdecydujesz się żeby zmienić odcień włosów, należałoby dostosować nowy kolor do karnacji. Dzięki temu nie nastąpi wyraźna różnica pomiędzy barwą ciała i kolorem włosów.
Jasny kolor skóry – występuje zwłaszcza u pań, jakie mają brązowe oczy oraz ciemniejsze brwi. Ich skóra ma w sobie kolory pomarańczowego oraz żółci. Do owego koloru karnacji należałoby dobrać farby do włosów w odcieniach miodowego blond, karmelowych brązów, miedzianych rudości lub ciemnobrązowych czerni.
Chłodny kolor skóry – pojawia się u pań o błękitnych oczach oraz szarych włosach. Cera jest delikatna z jasnym barwnikiem. Do owej karnacji pasuje odcień włosów w odcieniach platyny, piaskowca oraz beżowe blondy. Doskonałym odcieniem włosów będą również zimne orzechowe brązy, kolory kakao, ciemnoczerwona rudość i czerń z nutką fioletu.
Poza odcieniem skóry należy wziąć pod uwagę kolor brwi. Złe zgranie barwy brwi oraz barwy włosów nie da oczekiwanego rezultatu, wręcz odwrotnie, kobieta będzie wyglądała wówczas sztucznie, jakby w peruce. Odcień włosów blond nie będzie pasował do mocnego, ciemnego odcienia brwi. Wówczas można przemyśleć rozjaśnienie brwi (ową usługę winien wykonać fryzjer przy koloryzacji włosów). Jasna karnacja oraz wyrazista oprawa oczu nie łączy się z intensywniejszym odcieniem włosów. W owym wypadku należy przyciemnić brwi (np. henną, makijażem permanentnym czy mocniejszym makijażem). Intensywny odcień włosów doskonale komponuje się z brwiami w podobnym kolorze. Ważne jest także przystosowanie odcienia do typu włosów. Nie każdy rodzaj włosów ładnie harmonizuje z każdą barwą.
Delikatne włosy – pięknie wyglądają w ciepłym kolorze blond oraz naturalnych brązach.
Kręcone włosy – naturalny odcień włosów wzmocniony tonerem, ponieważ suche włosy mają niewiele blasku.
Grube włosy – wyrazisty odcień włosów, np. kolory naturalnego brązu.

Rodzaj urody
Odcień oczu oraz kolor skóry to główne wskazówki przedstawiające, na który odcień włosów powinnaś się zdecydować, żeby wyeksponować atuty własnej urody. Istotne jest, żeby wszelkie te elementy harmonizowały oraz doskonale do siebie pasowały. Na odcień włosów oddziałuje także twój styl oraz charakter. W konkretnym odcieniu musisz po prostu czuć się wygodnie.

Określ kolor oczu
Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż kolor oczu ma duże znaczenie w wypadku wyboru odcienia włosów. Istotne jest bowiem estetyczne połączenie obu tychże najistotniejszych aspektów urody. Doskonała sytuacja to taka, w jakiej kolor oczu jest wyeksponowany barwą włosów. Co więcej, kolor oczu bezpośrednio wiąże się z typem karnacji, jaka odgrywa dużą rolę w wyborze barwy, zarówno włosów, jak również ubrań, makijażu oraz wielu różnych czynników, jakie mają wpływ na codzienny wygląd. Prócz samych oczu liczy się także ich oprawa. Gdy jest ona jasna, natomiast włosy po ufarbowaniu będą zdecydowanie ciemniejsze, należałoby dobrze przyciemnić także brwi oraz opcjonalnie rzęsy. Taki zabieg pozwala otrzymać harmonię oraz wydobyć głębię odcienia oczu.

Jak dobrać kolor na bazie rysów twarzy?
Rysy twarzy nadają nam pewnego charakteru, i ponadto odcień włosów może je albo wyeksponować,, lub złagodzić, lub wręcz przyćmić. Należałoby pamiętać, iż ciemne włosy wyostrzają, jasne – łagodzą, kiedy zatem nasze rysy twarzy są bardzo zarysowane, przez odcień włosów winno się je zmniejszyć, dobierając jasne barwy. Inaczej w wypadku pań o delikatnych oraz bardziej okrągłych rysach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here