Klimatyzacja, wentylacja, rekuperacja, oczyszczanie, czyli wszystko to, co zapewnia komfortowe powietrze w domu lub w firmie

0
676

Rozwój społeczno-gospodarczy sprawia, że jesteśmy coraz bardziej wymagający i świadomi tego, że możemy mieszkać i pracować w najlepszych warunkach. Cóż jest ważniejsze od właściwej jakości powietrza? Na rynku znaleźć można co najmniej kilka rodzajów instalacji, które wspomagają uzyskanie i utrzymywanie w pomieszczeniu jak najlepszej jakości powietrza. Chodzi tutaj zarówno o jego skład, temperaturę oraz wilgotność.

Klimatyzacja

Klimatyzacja to instalacja, która zajmuje się procesem przetwarzania powietrza w danym pomieszczeniu. Mimo że w języku potocznym używamy pojęcia klimatyzacja, gdy chodzi o proces chłodzenia, to jednak w praktyce, dotyczy on utrzymania konkretnych warunków klimatycznych, takich jak zakres temperatury i wilgotności.

Klimatyzatory używane są zatem do tego, aby zagwarantować człowiekowi dogodne warunki do życia lub pracy, a także do tego, aby zabezpieczyć procesy przemysłowe (np. podczas produkcji leków). Godnym polecenia sprzedawcą systemów klimatyzacyjnych jest firma Klimamika, której oferta dostępna jest pod adresem internetowym: https://www.klimamika.pl/. Sprzedawca proponuje najwyższej jakości urządzenia (np. Daikin, LG, Fujitsu, Gree, Mitsubishi) oraz profesjonalne doradztwo, montaż i serwis.

Wentylacja

Cyrkulację powietrza pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią znajdującą się na zewnątrz, nazywamy wentylacją. Najbardziej powszechną odmianą wentylacji jest przeciąg. Jednak w wielu sytuacjach taka naturalna wymiana powietrza jest niewystarczająca, a czasami nawet niedopuszczalna. W urządzeniach wentylacyjnych wykorzystuje się zatem wentylację grawitacyjną, mechaniczną lub hybrydową.

Decydując się na zakup wentylacji, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dobierają konkretne rozwiązania do potrzeb zamawiającego. Na pewno warte polecenia są produkty takich marek jak: Klimor, VTS, KomfoVent oraz Salda, które zapewniają szereg komfortowych funkcjonalności. W opcji są produkty przeznaczone do budynków jednorodzinnych, biur oraz zakładów produkcyjnych.

Rekuperacja

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także rekuperacja, która zapewnia odzysk energii z usuwanego powietrza. Ponadto wymienia zużyte powietrze na świeże, przy jednoczesnej poprawie jego jakości. Podczas rekuperacji z powietrza usuwane są: dwutlenek węgla, wilgoć, kurz, roztocza, bakterie i wirusy.

Aby cieszyć się zaletami rekuperacji, należy wybrać odpowiednie urządzenie. Powinno być jak najbardziej wydajne i łatwe w obsłudze. Jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań są rekuperatory marki KomfoVent. Są one w pełni automatyczne. Można nimi sterować poprzez panel sterowania, jak również za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze lub aplikacji w smartfonie.

Oczyszczanie powietrza

Z całą pewnością warte uwagi są także nowoczesne oczyszczacze powietrza. Gwarantują one uczucie komfortu oraz łatwość obsługi. Sprzęty marek: Daikin, LG lub Gree, są wydajne i pracują bardzo cicho. Usuwają i niszczą zanieczyszczenia i zapachy. Docenią je zatem wszystkie te osoby, którym doskwiera astma albo alergia.

Dla przykładu, oczyszczacz powietrza Daikin MC70L, oczyszcza powietrze trzykrotnie. W pierwszej kolejności niweluje alergeny, następnie wirusy i bakterie i na koniec nieprzyjemne zapachy. Dzięki urządzeniu pomieszczenie jest wolne od pyłków, kurzu oraz sierści zwierząt domowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here