Modne fryzury

Każda kobieta marzy o modnej fryzurze dopasowanej do kształtu twarzy. Niestety okazuje się, że dobór odpowiedniej nie jest wcale taki prosty. Czasami nawet i fryzjer może mieć z tym problem. Wynika to z kilku faktów. Jeśli już wiemy, jakie cięcie chcemy zastosować na przeszkodzie mogą nam stanąć nasze własne włosy. Nowoczesny bob na cieniutkich włosach może nie dać oczekiwanego efektu, a i fryzjer nie zawsze spełni nasze oczekiwania. W doborze fryzury powinniśmy się kierować również stanem i jakością naszych włosów. Jeśli mamy szybko przetłuszczające się włosy nie będzie nam dobrze w lekkich zwiewnych fryzurach. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób osiągnąć wymarzoną fryzurę.

Spróbujmy na początku określić, jaki mamy kształt twarzy, jaki kolor cery i czy mamy zdrowe włosy, a może jednak bardzo zniszczone. Ułatwi to nam w wyborze ciecia i koloru włosów. Jeśli jest nam trudno to ocenić samemu, poradźmy się bliskiej osoby. Warto wiedzieć, jaką fryzurę chcemy mieć, oczywiście można się zdać na decyzję fryzjera, ale z zasady lepiej mieć własną koncepcje. Gdy brak nam pomysłu, wystarczy przejrzeć strony internetowe poświęcone tematyce modowej lub nawet stricte fryzjerskiej. Inspiracje możemy czerpać nawet ze stron popularnych sklepów z ubraniami. Znajdują się na nich opisy poszczególnych kolekcji ze zdjęciami modelek. Warto podpatrzyć na nich najnowsze trendy. Bądźmy jednak rozsądni i podchodźmy do sprawy realnie. Niektóre typy włosów nie nadają się do poszczególnych fryzur. Co zatem zrobić, jeśli marzy nam się grzywka, ale nasze włosy są cieniutkie i przerzedzone? Możemy zaryzykować i zdecydować się na takie cięcie, aczkolwiek najpewniej fryzjer będzie nas próbował do tego zniechęcić. Jeśli jednak za pomysłem pójdą czyny, to wielce prawdopodobne, że nie będziemy zadowoleni. Dobrym wyjściem z sytuacji będzie poprawa stanu naszych włosów. Tutaj trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i samozaparcie, ale przyniesie to nam na pewno ogromne korzyści. Dobierzmy odpowiednie szampony i odżywki do naszego problemu. Spróbujmy również specjalistycznych kosmetyków do włosów z problemami. Można je kupić w aptekach albo w hurtowniach dla fryzjerów. Aby zobaczyć efekty potrzeba jednak czasu. Bardzo zniszczone włosy nie odbudują się w miesiąc. Czasami potrzeba również interwencji fryzjera i zastosowanie mocno integrujących w strukturę włosa zabiegów. Wszystko to powinno umocnić nasze włosy i sprawić, że będą silne, lśniące i jedwabne w dotyku. Wówczas wybór fryzury to tylko formalność, bowiem na takich włosach każdy typ fryzury będzie dobrze wyglądał.

Jakie fryzury są obecnie modne, to pytanie większości pań odwiedzających salony fryzjerskie. Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, bo wszystko zależy, co będzie do nas pasować. Nie trzeba się jednak martwić, ponieważ każdego sezonu króluje, co najmniej kilka typów fryzur i można przebierać. Na pewno na czele listy
Plasuje się niezawodny bob. Dobrze ścięty i odpowiednio wymodelowany, będzie idealną fryzurą dla osób aktywnych. Jest to, bowiem mało wymagająca fryzura, przy której raczej się nie napracujemy. Polecana jest panią o prostych włosach, na kręconych tez będzie dobrze wyglądać, ale być może trzeba będzie poświęcić więcej czasu na stylizacje. Zaraz za bobem królują lekko falowane włosy do ramion. Tutaj przeciwnie do boba, będzie to fryzura polecana panią o kręconych włosach. Wystarczą delikatne kosmetyki do stylizacji włosów i efekt zwiewnej fryzury murowany. Posiadaczki prostych włosów będą musiały lekko podkręcać włosy, co przy codziennej rutynie może się okazać uciążliwe. Nie ważne jednak, jaką fryzurę wybierzemy, ważne byśmy się w niej dobrze czuli. Nic nam po pięknym i modny bobie, gdy w duszy tęsknimy za naszymi długimi włosami. Fryzurę bardzo łatwo zmienić i zmiany są wskazane, ale najpierw musimy to poczuć i być pewni, ze jesteśmy na to gotowi. Fryzura powinna odzwierciedlać nas samych a nie jedynie trend z katalogu. Zastanówmy się dobrze zanim podejmiemy decyzję o drastycznej zmianie, jak wypłynie ona z nas samych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here