Zagęszczanie rzęs

Każda z nas drogie panie marzy o wielu rzeczach. Dużo pieniędzy na koncie, ładne mieszkanie, zdrowe dziecko i kochający mąż. Wszystkiego oczywiście nie można mieć z jednym razem. Są to rzeczy do których nie jedna z nas będzie dążyć przez dosłownie całe swoje życie. Na co nas jednak stać, tu i teraz?

Na zdrowy i ładny wygląd. To bez dwóch zdań. Dzięki nowoczesnym kosmetykom każda z nas może mieć przepiękne, bujne i jedwabiste włosy o każdym możliwym kolorze, wydatne i lśniące usta czy długie, silne i gęste rzęsy. Jedyne czego nam potrzeba to wiedzy o tym które kosmetyki stosować i co chyba ważniejsze, jakie metody stosować aby uzyskać pożądany przez nas efekt wyglądu.

Jedną z rzeczy, o które najbardziej dbamy są bez wątpienia rzęsy. To one są na widoku i to je każdy ogląda kiedy z nami rozmawia patrząc się nam w oczy. Dlatego też dbanie o ich wygląd jest aż tak ważny. Rzęsy możemy przedłużać lub zagęszczać.

Bardziej odważnym i lepiej widocznym zabiegiem jest oczywiście zagęszczanie rzęs cena jaką przyjdzie nam zapłacić za taki zabieg jest warta jego zdumiewających efektów.

Najpopularniejszą z metod na przedłużanie i zagęszczanie rzęs są gotowe szablony, które można zakupić w drogeriach kosmetycznych. Metoda ma jedną, główną wadę i jest nią jej bardzo duża krótkotrwałość. Dlatego też stosowanie jej polecane jest wyłącznie w przypadku nagłych wypadków, takich jak niespodziewane wyjście na miasto, na imprezę czy do znajomych.

Drugą znaną i często stosowaną metodą są na zagęszczenie naszych rzęs są kępki rzęs. Czym są kępki rzęs? Są to gotowe i doczepiane doczepki, które składają się z kilku sztucznych rzęs. Metoda ta ma dużo wad i mało który ekspert jest w stanie ją polecić. Jest ona bowiem nietrwała, a same rzęsy bardzo rzadko ułożą się nam dzięki niej równo. Ma jedną zaletę: w przeciwieństwie do innych metod, zabieg nakładania kępki rzęs jest krótki i prosty.

Kolejnymi sposobami na skuteczne zagęszczenie naszych rzęs są metody objętościowe potocznie nazywane 1:1, 2:1 i 3:1. Polegają one na niczym innym jak na doklejaniu do istniejących, naturalnych rzęs odpowiedniej liczby rzęs sztucznych. Metody te są bardzo popularne wśród kobiet, ponieważ ich efekt jest bardzo dobrze widoczny i długotrwały. Sam efekt jest też wyjątkowo naturalny. Najbezpieczniejszym i najczęściej stosowanym wariantem jest metoda 1:1. Do jednej naturalnej rzęsy doklejana jest jedna rzęsa jedwabna. Metody 2:1 i 3:1 polegające na doklejaniu odpowiednio 2 lub 3 sztucznych rzęs w miejsce rzęs naturalnych także są stosowane, ale należy pamiętać, że istnieje przy nich o wiele większe ryzyko na to, że nasze sztuczne rzęsy wypadną niż w przypadku metody 1:1. Dodatkowo metody te nadwyrężają nasze naturalne rzęsy.

Następną z popularnych metod jest metoda „na kocie oko”. Nazwa może brzmi zabawnie, intrygująco i trochę podejrzanie, ale metoda na kocie oko jest po prostu doklejaniem sztucznych rzęs w miejsce naturalnych, ale tylko w zewnętrznych kącikach oczu. Robi się to po to aby zmienić lekko kształt naszego oka, wydłużyć rzęsy oraz, przede wszystkim, zagęścić je.

Czy warto zagęszczać nasze rzęsy? Jeżeli dbamy o nasz wygląd i chcemy wyglądać dobrze to odpowiedź jest oczywista. Zagęszczanie rzęs ma bardzo dużo zalet. Dzięki zagęszczaniu rzęs nasze oczy wizualnie wydają się większe, a same rzęsy stają długie gęste i podkręcone. Nie musimy też malować rzęs, ponieważ zagęszczone rzęsy są już ciemne, gęste i długie. Dodatkowo jeżeli sztuczne rzęsy wykonane są z naturalnych i dobrych materiałów, to nie mają żadnego negatywnego wpływu na nasze naturalne rzęsy.

Czy zagęszczanie rzęs jest jednak w 100 procentach bezpieczne? Odpowiedź to jak najbardziej tak. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny. Używane materiały z których wykonane są sztuczne rzęsy są prawie zawsze naturalne i najwyższej jakości, dlatego ryzyko jakichkolwiek podrażnień czy uczuleń jest naprawdę znikome.

Jedyne o czym tak naprawdę musimy pamiętać, to odpowiednia pielęgnacja zagęszczonych rzęs. Chodzi tu oczywiście o delikatny demakijaż oraz rozczesywanie rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here