Owalna twarz - najlepsze fryzury

Bardzo często to rodzaj i kolor fryzury ma największy wpływ na ostateczny wygląd człowieka. Kobiety mają tą świadomość, dlatego rzadko kiedy decydują się na jakieś drastyczne cięcia. Kojarzą je z mężczyznami, a jako że nie chcą się do nich upodobniać, wolą zapuszczać swoje kosmyki, by ostatecznie osiągnęły one długość sięgającą samego pasa lub przynajmniej połowy pleców. Rozpuszczone, długie i lśniące pasma są niezaprzeczalnym atutem kobiecego wyglądu, a także cudownym narzędziem do tworzenia najróżniejszych upięć i uczesań. Krótkich włosów nie da się bowiem związać w długi kucyk, bo zawsze poszczególne pasma będą wychodzić z gumki, przez co ostatecznie fryzura zacznie wyglądać niechlujnie. Włosy o średniej długości często natomiast wyglądają zbyt smętnie i tak bardzo wydłużają buzię, że sprawia ona wrażenie smutnej i mało wyrazistej. Warto też pamiętać o tym, że fryzury powinno się dopasowywać do kształtu twarzy, by podkreślić jej idealny owal albo ewentualnie zamaskować pewne jego mankamenty i naturalne wady. Jak zatem będą wyglądać najlepsze owalna twarz fryzury? Czy w przypadku takiego kształtu buzi lepiej sprawdzą się włosy krótsze, czy może jednak te dłuższe? Jak powinno się je czesać, aby twarz nie wyglądała na pyzatą i zbyt krągłą? Odpowiedzi na te pytania na pewno chciałyby uzyskać wszystkie kobiety, które za twój największy mankament urody uznają właśnie nieciekawy i zbyt owalny według ich mniemania kształt twarzy. A zawsze można go zmienić i to nie tylko z pomocą operacji plastycznych!

Kształt owalny jest jednym z najpopularniejszych. Dzięki temu też wiemy o nim najwięcej, a fryzjerzy od lat próbują znaleźć idealnie zgrywającą się z nim fryzurę. Udało im się dokonać w tej kwestii wielu wspaniałych odkryć. Przede wszystkim jednak zawsze, gdy tylko przyjdzie do nich klientka narzekająca na swój owalny kształt buzi, starają się ją przekonać do tego, że to właśnie taka forma twarzy jest wręcz idealna. Daje ona ogromne pole manewru. Zazwyczaj jest symetryczna, dlatego też każde cięcie potrafi się z nią świetnie zgrać. Można by było powiedzieć nawet, że do owalnego kształtu buzi pasują wszystkie cięcia i uczesania, ale gdyby tak było, nikt by się takim owalem nie przejmował, a jednak niektórzy potrafią go znienawidzić i uznać za największą wadę swojego wyglądu. Bardzo często bowiem przy buzi owalnej występuj dość wysokie czoło. Podbródek jest mocno zaokrąglony, co w połączeniu z szerokimi policzkami tworzy regularny owal, mogący niestety pogrubiać całą buzię. A żadna kobieta nie chce wyglądać na pyzatą czy bardziej krągłą. Owalne buzie często przypominają również dziecięce twarzyczki, dlatego jeżeli są elementem urody dorosłej już kobiety, nic dziwnego w tym, że chciałaby ona lekko zmienić ich proporcję, aby jej wygląd nabrał prawdziwej dojrzałości i mocnego charakteru.

Owalna twarz fryzury mogą być i krótkie, i długie. Te dłuższe najlepiej sprawdzają się u nieco grubszych kobiet, które poprzez drastyczne cięcia mogłyby jedynie podkreślić swoje krągłości i przybrać wizualnie kilku dodatkowych kilogramów. Szczupłe i zgrabne panie spokojnie mogą sobie jednak na coś takiego pozwolić. U nich krótkie włosy sprawdzą się doskonale, zwłaszcza że przy okazji są niezwykle praktyczne – umycie ich zajmuje dosłownie kilka minut, a po zabiegu nie trzeba ich nawet suszyć, skoro w ciągu kwadransa są w stanie całkowicie wyschnąć. Oczywiście krótka fryzura może przyjmować wiele zróżnicowanych form. Typowe męskie cięcie lepiej mimo wszystko sobie odpuścić, bo nigdy nie będzie ono wyglądać kobieco, nawet jeśli zostanie idealnie ułożone. Dużo modniejszy jest zresztą tzw. „bob”. Moda na niego zapanowała już kilkanaście lat temu, ale wciąż nie schodzi on z fryzjerskich list przebojów i dalej potrafi zachwycać, zwłaszcza jeśli zostanie idealnie przycięty. Bob może mieć też zupełnie dowolną długość, choć najlepsza będzie dla niego ta sięgająca szczęki bądź maksymalnie samych ramion. Fryzura tego rodzaju wygląda lekko i swobodnie. To idealna propozycja na wiosnę i lato.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here