Paleta do cieni

Dbanie o ładny, atrakcyjny i zdrowy wygląd to priorytet każdej zadbanej kobiety w dzisiejszych czasach. Każda z nas chce wyglądać dobrze i podobać się innym, nie tylko mężczyznom, ale także koleżankom z pracy czy znajomym. Metod na atrakcyjny wygląd jest mnóstwo. Podstawowymi jest oczywiście zdrowa, odpowiednia i zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia oparty o siłownię, częste bieganie czy inne aktywności fizyczne, które możemy wykonywać w domu i poza domem.

No dobrze, to jest jeden ze sposobów, ale jakie są inne? O ładny wygląd możemy zadbać również w inny, znany sposób. Jedną z oczywistych metod jest po prostu dobrze dobrany i dobrze wykonany makijaż oraz fryzura. Mimo, że wykonanie dobrego makijażu i odpowiednie ułożenie naszych włosów będzie kosztował nas często nawet kilka godzin, to efekt jest o wiele szybciej i lepiej widoczny niż w przypadku chociażby zdrowej diety – którą oczywiście także należy stosować! Zdrowy i ładny wygląd to nie tylko zewnętrze, ale również i wnętrze naszego ciała.

Makijaż składa się z mnóstwa elementów. Rzęsy, brwi, powieki, włosy, usta, nos, policzki, szyja, dekolt… bardzo długo by tu wymieniać. Dzisiaj skupimy się jednak tylko na jednym elemencie naszej twarzy, który jest za to jednym z kluczowych części jeśli chodzi o dobrze zrobiony makijaż. Mowa tu oczywiście o powiekach.

Malowanie oczu jest bardzo ważne, ponieważ to od niego zależy jak będą one wyglądały. Można je bowiem wizualnie powiększyć, pomniejszyć czy nawet zwiększyć kontrast koloru naszych oczu. Wszystko to odbywa się poprzez cieniowanie. Aby wykonać dobre cieniowanie będzie nam jednak potrzebna dobra paleta do cieni. I tutaj powstaje oczywiste pytanie: jaką paletę do cieni wybrać?

Wybór palet do cieni na rynku kosmetycznym jest ogromny. Mamy tutaj do czynienia z mnóstwem różnych kolorów, kombinacji, wykończeń i sporym przekrojem cenowym.

Pierwsze cieniowanie oczu jest też sporym wyzwaniem jeżeli jesteś nowicjuszką i nie masz znajomej, która mogłaby być przy tobie i bezpośrednio ci pomóc i doradzić. Nie wiesz zapewne od jakich kolorów zacząć i jak je ze sobą połączyć tak żeby uzyskać pożądany efekt.Pewnie zastanawiasz się też ile kolorów cieni do powiek tak naprawdę potrzebujesz oraz jaką paletę do cieni wybrać na początek. Postaramy się rozwiać te wszystkie wątpliwości.

Bardzo prostą i często stosowaną bazą wyjściową są trzy kolory: jasny beżowy mat, kolor przejściowy matowy i ciemny matowy. To właśnie one są polecane na sam początek przygody z cieniowaniem. Warto wspomóc je dodatkowo błyszczącym cieniem oraz czarnym matowym. Kompozycja tych 5 cieni powinna najlepiej sprawdzić się dla początkującej makijażystki.

Jasny beżowy mat to cień wykorzystywany w większości typów makijażu. Nakładamy go na cały łuk brwiowy. Może być też dodatkowo wykorzystany do zmatowienia całej powieki.

Ciemniejszy przejściowy matowy należy nałożyć w miejsce załamania powieki oraz na zewnętrzny kącik oka. Jest to kolor tylko trochę ciemniejszy od naturalnego koloru naszej powieki.

Ciemny matowy jest dobry w celu pogłębienia efektu cieniowania. Należy nałożyć go na zewnętrzny kącik powieki.

Cień błyszczący może być satynowy, perłowy lub brokatowy. Na sam początek poleca się coś jaśniejszego, np. perłowy lub liliowy. Cień ten należy nałożyć na środek powieki lub w jej wewnętrzny kącik.

Czarny matowy sprawdza się natomiast idealnie do intensywniejszego pogłębiania cieniowania w zewnętrznym kąciku naszej powieki.. Stosuje się go również do kresek przy linii rzęs.

Kolory cieni do powiek już mamy. Jednak jaka paleta do cieni będzie dla nich najodpowiedniejsza. W końcu od tego w czym i jak będziemy przechowywać nasze cienie również wiele zależy.

Ceny palet do cieni są różne i zaczynają się już od 15-30 złotych. Ceny podstawowych palet do cieni idealnych do pierwszych prób z cieniowaniem wahają się w okolicach 30-50 złotych. Za naprawdę dobrą paletę do cieni przyjdzie nam zapłacić niemałe pieniądze. Za zestawy od najlepszych marek przyjdzie nam zapłacić od 90 do 160 złotych. Czy są warte swojej ceny? Jak najbardziej. Należy jednak pamiętać, że do podstawowego makijażu zwykła paleta do cieni za 50 złotych również powinna wystarczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here