Paletki do oczu

Cienie do powiek to wynalazek, bez którego większość z nas, kobiet nie potrafiłaby sobie poradzić. Stanowią podstawę w codziennym makijażu. Są naprawdę niezastąpione. Bez nich makijaż oka nie będzie przecież pełny!
My, kobiety żyjące w obecnych czasach nie zdajemy sobie nawet sprawy, jakie mamy szczęście! Jeszcze do niedawna w drogeriach można było znaleźć jedynie cienie w podstawowych kolorach takie jak brązy, cienie czarne czy o różnych odcieniach kremowego. Dzisiaj mamy do dyspozycji niezliczoną liczbę kolorów i każda z nas może wybierać do woli. Praktycznie nie ma koloru, którego nie mogłybyśmy znaleźć marząc o nim! Istnieją nawet cienie, które nałożone na czarny zmieniają swoją barwę – tak zwane duochromy.
Cienie można kupić w sklepach pojedynczo, często występują one jednak w formie gotowego zestawu, złożonego z kilku, kilkunastu, a czasami i kilkudziesięciu odcieni – palet. Paletki do oczu to naprawdę wspaniały wynalazek! Ich cena w drogeriach waha się średnio od około 40 zł do nawet kilkuset. Przedział jest więc spory, nikt jednak nie powiedział, że paletki z niskiej półki cenowej są gorsze.
Paletki z cieniami są niezwykle użyteczne, przede wszystkim dlatego, że są gotowym zestawem, same w sobie stanowią opakowanie dla cieni, często wyposażone są w lusterko i pędzelek. Stanowią więc samodzielny zestaw do makijażu, który możemy zabrać wszędzie, gdzie jest nam potrzebny czy nosić w torebce na wypadek makijażowej katastrofy bez obaw, że cienie się ukruszą i pobrudzą wnętrze naszej torby. Nie zdążyłaś pomalować się w domu przed wyjściem z pracy? Przespałaś o 2 drzemki za dużo, a musiałaś wyprasować jeszcze koszulę? Nic się nie martw, możesz przecież zabrać paletkę ze sobą i zadbać o wygląd podczas stania w korku lub na czerwonym świetle lub w biurowej toalecie.
Palety z cieniami są również świetnym pomysłem na prezent, który, uwierz mi, będzie strzałem w dziesiątkę w 90% przypadków. Pozostałe 10% stanowią dziewczyny, które po prostu się nie malują, dlatego jeżeli tylko jesteś pewny, że kobieta, którą planujesz obdarować używa kosmetyków śmiało możesz kupić jej zestaw cieni! Na pewno będzie zadowolona! Jest to mniej ryzykowny prezent niż kupno jednego cienia, gdyż w zestawie, który zawiera paletka na pewno obdarowanej przypadnie do gustu przynajmniej kilka kolorów. Z resztą nie używamy przecież swoich ulubionych barw cieni niezmiennie tych samych przez całe życie! Otrzymanie na prezent palety jest super okazją do przetestowania nowych kolorów, których same nigdy byśmy nie kupiły. Dodatkowo innych cieni używa się na co dzień, innych na imprezę, innych na rozmowę kwalifikacyjną, innych wiosną, innych zimną, dlatego paletka z całą pewnością nie okaże się bezużytecznym prezentem. Jak już wspomniałam, nie musimy wydawać wcale dużych sum, aby sprawić komuś radość takim podarunkiem, tanie palety również są dobrej jakości. Obecnie na rynku znaleźć można paletki do oczu w rozmaitych szatach graficznych np. w formie tabliczek czekolady, które sprawią, że nasz prezent będzie dodatkowo atrakcyjny.
Paletki z cieniami charakteryzuje to, że są one stworzonymi przez specjalistów od makijażu zestawami cieni, które coś ze sobą łączy. Często możemy spotkać się z paletami, które zawierają różne odcienie brązu, różu, czy niebieskiego. Są też palety, które łączą ze sobą różne kolory, jednak w taki sposób, że razem tworzą one wspaniałe kompozycje, dlatego jeżeli nie masz wprawy w malowaniu się i boisz się, że źle dopasujesz kolory cieni wyposaż się w paletkę, która podpowie ci, które kolory ładnie ze sobą współgrają na powiekach. W sklepach dostępne są także paletki tematyczne np. sylwestrowe, wtedy każdy cień oprócz pigmentu zawiera dużo brokatu.
Należy jednak pamiętać, aby wypróbować cień firmy, z której planujemy zakupić paletę. W końcu zamierzamy kupić cały zestaw cieni, więc warto wiedzieć czy konsystencja, pigment oraz inne właściwości danego produktu nam odpowiada. Czasami swatch wykonany testerem na dłoni nie wystarczy, powinnyśmy wiedzieć, jak dany cień zachowuje się na powiece przez cały dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here