Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Osoby zastanawiające się nad nim nie ukrywają jednak, że nadal mają wiele pytań odnoszących się do jego specyfiki. Czas, aby poznać na nie odpowiedzi.

Jak przebiega zabieg?

Udając się na zabieg powiększania ust nie trzeba w szczególny sposób przygotowywać się do niego. Warto jednak pamiętać, że wykonanie wcześniej makijażu nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo zostanie on w całości usunięty jeszcze przed sięgnięciem przez specjalistę po ampułkę z preparatem. Ważnym etapem zabiegu jest nałożenie na usta specjalnego kremu o działaniu znieczulającym. Musi on pozostać na nich przez co najmniej kwadrans. Obecność kremu sprawia, że pacjentka nie uskarża się na dolegliwości bólowe, a sama praca lekarza odbywa się w bardziej komfortowych warunkach.Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego poprzedza wyznaczenie miejsc, w których jego brak najbardziej daje się we znaki. Lekarz bazuje w tym momencie przede wszystkim na własnej wiedzy i doświadczeniu, mile widziane są jednak również sugestie pacjentki. Sam zabieg powiększania ust przeprowadzany jest przecież przede wszystkim po to, aby to ona czuła się lepiej. W końcowej fazie wykonywany jest masaż ust. To dzięki niemu wargi stają się równomiernie wymodelowane, można też mieć pewność, że sam kwas rozprowadził się zgodnie z oczekiwaniami.

Czego się spodziewać po zabiegu?

Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego daje naturalny efekt. Należy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie bezterminowe. Widoczne rezultaty utrzymują się od ośmiu do nawet dwunastu miesięcy, ponieważ jednak wykorzystywany jest tu naturalny składnik skóry, w pewnym momencie dochodzi do jego wchłonięcia. Już po zabiegu warto zresztą skoncentrować się na prawidłowej pielęgnacji ust. Pomoże to w utrzymaniu jego efektów przez dłuższy czas. Pacjentkom często jeszcze w gabinecie podaje się kostki lodu do schładzania ust. Czynność tę warto powtórzyć po jego opuszczeniu przynajmniej kilkakrotnie. Dobrym pomysłem jest też wykonywanie samodzielnego masażu ust, choć oczywiście tuż po zabiegu należy robić to bardzo ostrożnie tak, aby nie narazić ust na infekcję. Przez pierwsze dwa tygodnie dobrze jest też powstrzymać się od malowania ust.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here