Pudry sypkie czy prasowane?

Wybór pudrów na rynku kosmetyków dekoracyjnych jest niewyobrażalnie bogaty. Różnorakość producentów powala z nóg. Do wyboru są pudry różnego rodzaju, w tym pudry w kamieniu (sprasowane) oraz pudry sypkie. Pudry często stosowane są w połączeniu z podkładem, jednak coraz częściej właściwości nowoczesnych pudrów sprawiają, że pudry te są stosowane samodzielnie.
Zadaniem zarówno podkładu oraz pudru jest matowienie skóry, maskowanie niedoskonałości oraz ujednolicenie koloru skóry. Bez względu na to czy wybieramy podkład czy wybieramy pudry sypkie czy prasowane, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę indywidualne charakterystyki naszej cery. Zarówno puder, jak i podkład powinny być dopasowane do koloru naszej cery. Jeżeli mamy ciemną, śniadą cerę, wówczas wybierzmy puder ciemniejszy. Jeżeli skóra nasza jest jasna i delikatna, wybierajmy podkłady czy pudry sypkie jaśniejszej tonacji. Dobrym rozwiązaniem jest wybierać pudry sypkie transparentne. Zadaniem takiego pudru czy podkładu jest dostosowanie się do koloru naszej cery. Puder transparenty może być stosowany do podkładu zarówno ciemniejszego, jak i jasnego. Będzie on po prostu odpowiadał kolorowi podkładu.
Wybór pudru zależy od tego gdzie będziemy go używać. Jeżeli potrzebujemy pudru do wykonania makijażu w domu, najlepiej jest zaopatrzyć się w pudry sypkie. Można kupić od razu dwa odcienia – jeden odpowiadający naszej karnacji, a drugi transparentny i używać pudrów na przemian. Jeżeli planujemy używać pudru poza domem, w pracy, na spotkaniach, w restauracji czy na imprezach, lepiej kupić puder kompaktowy (w kamieniu), nazywany też prasowanym. Chociaż logicznie by było nabyć zarówno pudry sypkie, jak i pudry prasowane. jedne były by używane w domu, drugie podczas wyjść.
Pudry sypkie są doskonałym pudrami do precyzyjnie wykonywanego makijażu, ich nanoszenie wymaga skupienia oraz czasu. Taki rodzaj pudru jest pudrem lekkim, powoduje, że makijaż wygląda bardzo naturalnie, oczywiście jeżeli prawidłowo dobierzemy kosmetyki do naszego koloru oraz stanu cery. Nowoczesne, dobre pudry sypkie zawierają w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, chroniąc naszą cerę przed szkodliwym promieniowaniem. Pudry sypkie, w odróżnieniu od innych rodzajów pudru, są produktem bardzo wydajnym. Taki puder starczy nam na długo, nawet przy codziennym wykonywaniu makijażu.
Zasada wyboru odpowiedniego odcienia podkładu oraz pudru jest następująca, kosmetyk powinien ton w ton odpowiadać kolorowi naszej cery. Bardzo ważną zasadą wykonania makijażu pozostaje naniesienie podkładu oraz pudru także na szyję. jest bardzo nieelegancko, gdy podkład i puder kończą się na linii podbródka, granicząc w sposób wyraźny z szyją. Tak samo jak przy wyborze koloru włosów, przy wyborze podstawowych kosmetyków do twarzy pamiętajmy, że kolory ciemniejsze wpływają na to, że wyglądamy starzej, natomiast kolory jaśniejsze wpływają na to, że wyglądamy młodziej.
Pudry sypkie w porównaniu z pudrami w kamieniu jednak są pudrami niezbyt łatwymi w ich nakładaniu na twarz. Puder taki jest nakładany albo przy pomocy pędzelka albo przy pomocy gąbki. W procesie wykonania makijażu takim pudrem, produkt sypie się i może zabrudzić ubrania lub podłogę. Należy wziąć to pod uwagę, wykonując makijaż. Początkowo, zdobywając doświadczenie w wykonaniu makijażu takim pudrem,możemy ułatwić sobie nakładanie pudru, wysypując np. niewielką ilość pudru sypkiego na chusteczkę higieniczną. Można też zastosować trik, który wykorzystują znani wizażyści, mianowicie, nanosić pudry sypkie wilgotną gąbką. Wówczas makijaż będzie bardziej wyrazisty oraz, co jest istotne, trwalszy.
Wadą opakowań pudrów sypkich jest bardzo często brak pędzla dla pudru. Producenci czasami dołączają gąbki, jednak są one mało praktycznie. W takim przypadku do pudru sypkiego musimy dokupić jeszcze pędzel do nakładania pudru. Obecny wybór pędzelków jest bardzo bogaty. Możemy wybrać pędzel szeroki, dostępne są także pędzle węższe. Wybór takiego pędzla jest wyborem indywidualnym i wymaga oceny naszych umiejętności w naniesieniu makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here