Wysiew nasion – kiedy kupować nasion

Przełom stycznia i lutego to najlepszy okres na zakup nasion. Druga połowa zimy, chociażby kalendarzowej, to czas, kiedy w licznych marketach i sklepach ogrodniczych znajdziemy najwięcej artykułów i przydatnych produktów. Można zatem skorzystać z bardzo szerokiego wyboru i zakupić dowolny rodzaj nasion. Jednym najlepszych miejsc na to są sklepie internetowe.

Już pod koniec zimy można zobaczyć, że sklepy ogrodnicze oferują bardzo ciekawe odmiany nasion, które pozwalają na posadzenie nawet bardzo rzadkich roślin. Warto się więc śpieszyć z zakupem, ponieważ w późniejszych okresach, nawet na wiosnę, wybór może być znacznie mniejszy ze względu na ruch w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Jak i kiedy kupować nasiona?

Najlepszym miejscem na zakup nasion są oczywiście profesjonalne sklepy ogrodnicze, które skupiają się na oferowaniu produktów potrzebnych ogrodnikom. Wybierając nasiona, powinniśmy zacząć od sprawdzenia daty przydatności siewu, ponieważ zakup nasion, które spędziły zbyt długi okres na słońcu lub mogły ulec zawilgoceniu, może sprawić, że rośliny nie będą tak spektakularne, nawet przy odpowiedniej pielęgnacji. Warto też zastanowić się nad wyborem zaprawy nasiennej, która będzie wspomagać wzrost roślin. Nasiona bardzo wysokiej jakości można kupić w sklepie internetowym Gardenowo, który od wielu lat dostarcza ogrodnikom z całego kraju przydanych produktów i sprzętu.

Wysiew nasion

Wysiew nasion

Rośliny zielone mogą być rozmnażane poprzez wysiew nasion, podjął albo sadzonki. Na pierwszy rzut oka najłatwiejszą metodą jest wysiew. Z takiej metody można jednak korzystać tylko w ograniczonej ilości przypadków, zazwyczaj roślin jednorocznych. Wysiew to metoda rozmnażania roślin w warunkach amatorskiej uprawy, dlatego zastosowanie jej dla rozmnożenia wielu roślin może być zbyt wymagający. Otrzymanie bylin poprzez metodę wysiewu jest obecnie stosowany coraz rzadziej. Taki sposób działa dobrze przy wysiewie kwiatów dwuletnich. W przypadku kwiatów jednorocznych jest to zależne od gatunku.

Kwiaty jednoroczne

Letnie kwiaty jednoroczne również są rozmnażane poprzez wysiew. Część tych roślin nie może być jednak wysiewana bezpośrednio w gruncie, ponieważ wymaga stworzenia bardzo specyficznych warunków, aby umożliwić pełny wzrost i pikowanie w grudniu. Oznacza to, że dla początkujących ogrodników najlepszą opcją będzie zakup nasion kwiatów, które mogą być wysiewane w gruncie. W zależności od rozmiaru nasion można je wysiewać po kilka do jednego dołka lub równomiernie. Jeżeli chcemy utrzymać porządek w procesie, można wysiewać nasiona partiami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że chociaż część z nich będzie kwitła już po pierwszych przymrozkach, co w tym roku może nastąpić bardzo szybko. Do początku lata można wysiewać takie rośliny jednoroczne jak maczek kalifornijski, nagietki, maciejka, nasturcje i rezeda. Zanim zajmiemy się zasiewem, powinniśmy wzbogacić ziemię kompostem. Kwiaty letnie najlepiej rosną w miejscach dobrze oświetlonych i ciepłych, które nie są zbyt mocno narażone na działanie wiatru. Trzymając się takich zasad, nikt nie powinien mieć problemów w stworzeniu pięknego ogrodu pełnego kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here