Zabiegi medycyny estetycznej- osocze bogatopłytkowe

W zakres zabiegów medycyny estetycznej wpisują się popularne dziś zabiegi regeneracji skóry z wykorzystanie osocza bogato-płytkowego. Choć jeszcze jakiś czas temu zabiegi tego typu uznawane były za dość kontrowersyjny, to jednak szybko zyskały na popularności, ponieważ dają spektakularne efekty.

Medycyna estetyczna i osocze bogatopłytkowe

Medycyna estetyczna może pochwalić się zabiegami, które w ostatnich sezonach stały się hitami i nic nie wskazuje na to, że pacjenci mieliby o nim zapomnieć. Jedną z takich metod jest regeneracja skóry z wykorzystaniem tak zwanego osocza bogatopłytkowego. W zabiegu tego typu wykorzystuje się substancje, które wyodrębniane są z krwi pacjenta, a dokładnie chodzi o osocze bogatopłytkowe. Następnie za pomocą delikatnych igieł, na różnej głębokości wprowadzane są niewielkie ilości osocza , co doskonałe pobudza tkanki do regeneracji, a także wspomaga produkcję kolagenu oraz rozwój naczyń krwionośnych. Zwykle tego typu zabiegi prowadzone są w obrębie skóry twarzy, ponieważ doskonale odświeżają one wygląd cery, która staje się promienna, wypoczęta, pełna blasku i elastyczna. Co więcej zabieg ten daje spektakularne efekty w przypadku redukowania niedoskonałości skóry i eliminowania zmarszczek. Wiele osób stosuje go też na dłonie, szyję czy dekolt.

Inne hity medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna wiąże się też ze wszelkiego typu nićmi liftingującymi, które to są nieinwazyjną alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Ceny nici liftingujących są też dużo tańsze, ponieważ zabiegi zaczynają się od około 1500 zł. Nic liftingujące wprowadzane są pod skórę za pomocą cienkich, dwukierunkowych igieł. Nici doskonale poprawiają owal twarzy, unoszą brwi czy też zlikwidują tak zwane chomiki. Co więcej nici liftingujące mogą być stosowane w okolice szyi, dzięki czemu staje się ona wygładzona. Metoda działania opiera się na wzmożonej produkcji kolagenu w miejscach, w których to nici zostały umieszczone.

Zalety zabiegów medycyny estetycznej

Wśród wielu zalet medycyny estetycznej wymienia się to, że jest ona mniej inwazyjna i obciążająca dla organizmu niż na przykład chirurgia plastyczna. Zabiegi są też mniej bolesne, a także tańsze, dzięki czemu praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here