Domek narzędziowy w ogrodzie

Domek ogrodowy to ważny element wyposażenia przydomowego ogrodu, który może pełnić wiele różnych funkcji. Przyda się między innymi do przechowywania roweru, narzędzi czy mebli ogrodowych. Ważne, by dodatkowo swoim wyglądem stanowił ozdobę ogrodu i pasował do istniejącej architektury. Jaki domek ogrodowy wybrać i w jakim miejscu w ogrodzie najlepiej go postawić?

Schowek na narzędzia

Organizacja przestrzeni w ogrodzie wymaga od jego właściciela zastosowania sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą na wydzielenie miejsca do składowania różnych, ważnych przyrządów. Niejeden producent domków ogrodowych oferuje solidne, drewniane konstrukcje, które sprawdzą się jako miejsce składowania narzędzi ogrodniczych, nawozów, środków ochrony roślin czy mebli ogrodowych.

Domki ogrodowe na narzędzia, to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i atrakcyjne wizualnie. Domki produkowane są bowiem z wysokiej klasy drewna i impregnowane, aby charakteryzowały się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Warto dodatkowo umiejętnie zorganizować miejsce wewnątrz schowka, aby każda rzecz miała tam swoje wydzielone miejsce.

Gdzie umiejscowić domek?

Pomimo, że każdy producent domków ogrodowych dba o jak najlepszy wygląd swoich produktów, domek powinien zostać postawiony w mniej reprezentatywnej części ogrodu. Dostęp do domku powinien być ułatwiony, aby wyjmowanie i wkładanie narzędzi nie sprawiało problemu. Wejście do domku warto wyłożyć kostką brukową, aby wyjazd i wjazd kosiarką czy taczką mógł przebiegać bez problemów. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie chcemy narażać sprzętu na usterki.

Wielkość domku ogrodowego

Wybór wielkości domku ogrodowego uzależniony jest w głównej mierze od wielkości ogrodu, jakim dysponujemy, ale także od ilości rzeczy, jakie planujemy w nim przechowywać. Przyjmuje się jednak, że nie warto budować składzików mniejszych niż te o powierzchni 6m2, ponieważ nie spełnią one swojej funkcji. Warto zdecydować się na domek w kształcie kwadratu lub prostokąta, aby mieć możliwość jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce.

Producent domków ogrodowych powinien zadbać o wstawienie wewnątrz otworów wentylacyjnych oraz okien. Ważne, aby domek miał drzwi o szerokości minimum 90 cm.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here