Każda kobieta dba o swoją urodę, by jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. Nieustannie poddajemy się zabiegom czy to pielęgnującym, jak np. mezoterapia, czy też upiększającym jak, chociażby stylizacja rzęs. Coraz chętniej korzystamy także z zalet zabiegów innowacyjnych takich jak depilacja laserowa dla jedwabistej gładkości na lato. Niesłabnącą popularnością cieszą się także bardziej przyziemne zabiegi, takie jak manicure czy makijaż. Jeśli cenisz sobie naturalne piękno, manicure klasyczny będzie dla Ciebie najlepszym wyborem! A dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak wykonać go krok po kroku!
Manicure klasyczny – czyli jaki?
Wiele osób myli manicure klasyczny z francuskim. Przyjęło się bowiem, że to, to samo, a tymczasem manicure francuski jest „podkręconą” wersją klasycznego. Co mamy na myśli pisząc „podkręconą”? Ano to, że w manicure francuskim wykonujemy stylizację na styl klasyczny, czyli białe końcówki paznokci i naturalnie różowawy odcień całej płytki plus oczywiście blask bezbarwnego topu. Manicure francuski można wykonać dowolną techniką od hybrydy po manicure tytanowy. Jednak manicure klasyczny to tak naprawdę zabieg pozwalający uwydatnić naturalne piękno.
Dlatego też bardzo często zabiegiem tym w salonie nazywany jest manicure biologiczny. Jest to zabieg, w którego trakcie dochodzi do profesjonalnego oczyszczenia płytki z ewentualnych pozostałości po poprzednich stylizacjach oraz wyregulowaniu paznokci i nadaniu im naturalnego połysku. Jak taki efekt osiągnąć w domu?
Manicure klasyczny krok po kroku – jak wykonać go w domu?
Aby móc wykonać manicure klasyczny w domu, nie musisz mieć profesjonalnego wyposażenia, jakie widujesz w salonach. Warto jednak nadmienić, że oczywiście narzędzia podstawowe powinny być dobrej jakości i absolutnie nie należy używać tych niewiadomej produkcji. Jednak w zupełności wystarczą Ci:
- pilniczki, najlepiej szklane lub papierowe,
- patyczek lub radełko do odsuwania skórek,
- nożyczki do paznokci,
- polerka,
- preparat do zmiękczania skórek,
- odżywka do skórek i paznokci,
- zmywacz do paznokci,
- płyn do dezynfekcji rąk i narzędzi wielokrotnego użytku.
Zabieg rozpocznij od dezynfekcji rąk oraz narzędzi, a następnie usuń ewentualne pozostałości po poprzedniej stylizacji i nałóż na skórki oliwkę w celu ich zmiękczenia. Jeśli nie masz oliwki, możesz zastosować krem nawilżający w dużej ilości lub po prostu wymoczyć ręce w ciepłej wodzie. Chodzi o to, aby skórki zmiękły, wtedy będą łatwiej się odsuwać i nie uszkodzisz macierzy paznokcia. Bądź przy tym zabiegu ostrożna, bo niewprawna dłoń może doprowadzić do skaleczenia!
Po odsunięciu skórek przychodzi czas na skrócenie paznokci oraz nadanie im wymaganego kształtu. Nadając kształt, pamiętaj, by kierować się w jednym kierunku w trakcie piłowania paznokci. W ten sposób nie postrzępisz płytki, a zachowasz jej zdrową kondycję.
Kolejnym etapem będzie delikatne spiłowanie płytki paznokcia specjalną polerką, a następnie jej inną warstwą nadanie płytce połysku poprzez wypolerowanie. Tak naprawdę zabieg na tym będzie niemalże skończony, bo na sam koniec wystarczy wmasować w skórki oraz paznokcie odżywczy krem lub odżywkę do skórek i paznokci. Możesz oczywiście zastosować odżywkę w formie lakieru, którą naniesiesz na płytkę paznokci, jednak naturalny manicure klasyczny również sprawia, że paznokcie pięknie błyszczą.
Jak widać, zabieg nie jest skomplikowany. Jeśli jednak nigdy nie wykonywałaś manicure w domu, warto na pierwszą wizytę udać się do salonu, gdzie podejrzysz, jak robią to profesjonaliści.