Farbowanie brwi henną

Kobiety chcące podkreślić wyraz swojej twarzy, poprzez przyciemnienie koloru rzęs oraz brwi, decydują się bardzo często na ich farbowanie przy użyciu henny. Możliwości w tym zakresie jest kilka, gdyż na rynku kosmetycznym występuje henna w proszku, henna kremowa, a także henna żelowa. Produkt ten jest barwnikiem roślinnym, który powstaje przemysłowo z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Henna jest pobierana z jej liści oraz pędów. Roślinę mieli się na drobny proszek, a następnie odcina się całkowicie dostęp powietrza, co ma doprowadzić do wydzielenia się po określonym czasie substancji barwiącej zwanej lawsonem.
Henna w postaci naturalnej jest obecnie stosowana w kosmetologii kultury arabskiej, natomiast europejczycy wykorzystują ją do procesu przyciemniania rzęs oraz brwi nowoczesne postaci środka, które noszą nazwę henna proszkowa, henna kremowa oraz henna żelowa. Zabiegi przy użyciu tego rodzaju kosmetyków można wykonać w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Proces ten mogą przeprowadzać kobiety w każdym wieku, gdyż ciemna oprawa oczu jest modna i odpowiednia bez względu na metrykę. Należy jednak przy wyborze koloru henny zwrócić szczególną uwagę na kolor swojej karnacji oraz oczu. Jasnym blondynkom nie zaleca się bowiem farbowania rzęs oraz brwi na kolor czarny, najlepiej w ich wypadku będzie bowiem wyglądała henna grafitowa. W przypadku pań o rudym oraz jasnobrązowym kolorze włosów najodpowiedniejszą barwą będzie ciemny brąz, natomiast ciemne szatynki oraz kobiety o czarnym kolorze włosów powinny zdecydować się również na farbowanie na czarno rzęs oraz brwi.
Henna kremowa oraz henna żelowa to zmodyfikowane, ulepszone wersje tradycyjnej henny w proszku, w przypadku której jedno opakowanie jest przeznaczona do wykonania jednego zabiegu. Należy pamiętać, iż nigdy nie powinniśmy zostawiać jakiejkolwiek części do wykorzystania na później, gdyż straci ona swoje właściwości i może ponadto doprowadzić do pojawienia się reakcji uczuleniowych.
Farbowanie należy rozpocząć od zabezpieczenia skóry wokół brwi przed ubrudzeniem. Najlepiej jest wykonać to poprzez posmarowanie skóry tłustym kremem lub wazeliną. W kolejnym etapie zawartość obu saszetek, umieszczonych w pudełku należy ze sobą wymieszać, do chwili aż uzyska się jednolitą konsystencję. Powstałą mazią należy bezzwłocznie pokryć włoski, przy pomocy patyczka kosmetycznego. Długość czasu po jakim usuwamy hennę jest uzależniona od odcienia jaki chcemy uzyskać, okres ten powinien jednak mieścić się w przedziale od pięciu do dziesięciu minut. Po tym czasie należy oczyścić brwi płatkiem kosmetycznym, nasączonym uprzednio w cieplej wodzie.
Do przeprowadzenia przyciemniania brwi może zostać również zastosowana henna w kremie oraz henna żelowa. Zaletą pierwszej z nich jest fakt, iż jest ona bardzo wydajna, gdyż jedno opakowanie pozwala na przeprowadzenie nawet piętnastu zabiegów. W związku z tym jest to doskonałe rozwiązanie dla osób regularnie przyciemniających brwi, a ponadto jej aplikacja jest szybka i prosta.
Aplikację należy rozpocząć od połączenia około jednego centymetra kremu, który wyciska się z tubki koloryzującej, z dziesięcioma kroplami aktywatora w buteleczce. Następnie składniki należy wymieszać do uzyskania gładkiej oraz jednorodnej konsystencji. Tak jak w przypadku henny w proszku musimy na początku zabezpieczyć skórę wokół brwi tłustym kremem lub wazeliną, a następnie nakładamy maź na włoski za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu aplikatora. Po około piętnastu minutach materiał należy usunąć, za pomocą mleczka do demakijażu, a następnie wodą.
Ostatnią, a zarazem najbardziej innowacyjną metodą koloryzacji jest henna żelowa, która umożliwia bardzo precyzyjne nałożenie produktu. Jedno opakowanie pozwala na wykonanie piętnastu zabiegów, a także zawiera wszystkie potrzebne do jego przeprowadzenia materiały.
Aby dokonać aplikacji należy w miseczce, która jest dołączana do opakowania rozprowadzić jeden centymetr żelu barwiącego oraz pięć kropel aktywatora, kolejne etapy wykonujemy tak jak w przypadku henny w kremie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here