Puder prasowany

Puder jest bardzo istotnym kosmetykiem kolorowym, jaki winien się odnaleźć w niejednej kosmetyczce. Jego użycie nie wymaga jakiejkolwiek wprawy, natomiast za jego pomocą w błyskawiczny sposób można udoskonalić makijaż. Pudry prasowane utrwalają makijaż, korygują niewielkie defekty urody oraz zmniejszają połysk skóry. Dowiedz się o zaletach stosowania pudrów prasowanych.

Po co nam puder?
Puder to przede wszystkim wygładzanie cery oraz sprawianie, iż wygląda matowo. Dzięki odpowiedniemu pudrowi można zamaskować również niewielkie niedoskonałości, powiększone pory oraz przebarwienia. Puder umacnia już nałożony podkład oraz korektor (jest niezbędny w wypadku niezwykle widocznych niedoskonałości oraz przebarwień na skórze). Korzyścią pudru jest również to, iż można nakładać go w przeciągu dnia za pomocą paru ruchów, żeby polepszyć własny wygląd. Idealnie nadają się do tego pudry w kamieniu (odmiennie pudry prasowane). Puder w kamieniu czy puder sypki są doskonałe dla skóry tłustej, ponieważ dobrze dopasowane mogą również wchłaniać nadmiar sebum (więc łoju, produkowanego w nadmiarze w gruczołach skóry tłustej). Tego typu pudry pochłaniają również nadmiar potu. Pudry w kremie są cięższe, bardzo kryjące oraz nierzadko o wartościach antybakteryjnych. Takie jednakże lepiej nałożyć w domu, natomiast w przeciągu dnia poprawiać wygląd pudrem w kamieniu. Takie pudry są także idealne na zimę, ponieważ zabezpieczają skórę przed niską temperaturą bardziej aniżeli pudry sypkie. Mnóstwo pań rezygnuje z pudru, uważając, iż powoduje on zamykanie porów. W większości wypadków doskonałej klasy pudrów nie jest to prawda. Na lato doskonałym pomysłem są pudry schładzające, stosujące skrobię, stearynian cynku czy stearynian glinu, jakie pochłaniają wodę oraz odparowują ją. Dla osób ze skórą delikatną najlepszymi pudrami są pudry mineralne, hipoalergiczne, bezzapachowe oraz bez specjalnych substancji syntetycznych, na jakie konkretna cera mogłaby reagować podrażnieniem.

Puder prasowany – do poprawiania makijażu w przeciągu dnia
Puder prasowany (w kamieniu) to puder sypki, jaki został sprasowany. Dedykowany jest przede wszystkim do poprawiania makijażu poza domem, np. w podróży lub pracy. Puder prasowany zazwyczaj znajduje się w puderniczce z lustrem oraz puszkiem (czy gąbeczką), za pomocą jakiego aplikuje się puder. Pudru prasowanego nie wykorzystuje się do pudrowania całej twarzy, natomiast tylko do polepszenia już wykonanego makijażu, i zatem zmatowienia nosa, czy brody. W puderniczce, pomiędzy gąbką i pudrem znajduje się cienka folia celofanowa, jaka ma zabezpieczać puder przed przenikaniem tłuszczu z gąbki. Folii owej nie należy usuwać.

Wykorzystanie pudru prasowanego
Mimo niezwykle efektywnego oddziaływania na skórę, pudry nie są tak dobrze znane jak pozostałe artykuły do makijażu. Mnóstwo osób wykorzystuje zwłaszcza różne podkłady oraz nie czuje potrzeby kolejnego aplikowania na skórę pudru. To błąd, ponieważ puder jest istotnym elementem poprawiającym makijaż.

Dobierając puder, najważniejsze jest to, żeby jego kolor doskonale pasował do koloru twojej cery. Jeśli masz z tym kłopot, możesz także sięgnąć po puder transparentny. Jego odrobiny są zupełnie bezbarwne oraz dopasowują się do koloru skóry. Jest to doskonały kosmetyk dla kobiet o niezwykle jasnej karnacji, jakie mają kłopot ze znalezieniem dostatecznie jasnego pudru. Jednakże w wypadku, kiedy masz cerę o ciemnej karnacji, staraj się wybierać pudry kolorowe, ponieważ przejrzyste mogą nadać jej nieco ziemisty, szary kolor.

Podstawowym zadaniem pudrów jest utrwalenie oraz wykończenie makijażu. Dodatkowo w zależności od ich właściwości można otrzymać np. rezultat matowienia skóry. Cząstki pudru wchłaniają łój oraz wilgotność z jej powierzchni. Dodatkowo oddziaływanie matujące pudru powoduje rozproszenie światła padającego na skórę. Dzięki temu na powierzchni skóry nieznana jest tłusta, nieschludna powłoka sebum.

Z kolei pozostałe pudry mają właściwości oświetlające. Jest to doskonały kosmetyk dla kobiet o skórze szarej i wykończonej. Ze względu na zamknięte w nich cząsteczki rozjaśniające – pudry te dedykowane są dla cer suchych, opcjonalnie mieszanych. W wypadku skóry mocno przetłuszczającej się, tj. tłustej – puder rozświetlający może pogłębić brzydkie świecenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here