Jak poprawić wygląd swoich brwi?

Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących prawidłowego makijażu, który podkreśli naszą urodę. Jedna z nich mówi o tym, że kobiece brwi powinny mieć odpowiedni kształt oraz odcień. Brwi u każdej kobiety będą zupełnie inne, ponieważ każda z nas ma zupełnie inne proporcje twarzy. Ich kolor nie powinien drastycznie się różnic od koloru włosów, zbyt ciemne brwi u blondynki mogą wyglądać karykaturalnie.

Regulacja brwi była dla kobiet sprawą oczywistą już od dawna, natomiast podkreślanie brwi za pomocą specjalnych zabiegów oraz precyzyjne wyznaczanie kształtu brwi jest trendem, który gości w salonach kosmetycznych zaledwie od kilku lat.

Najważniejszą sprawą w przypadku brwi jest prawidłowe wyznaczenie ich kształtu. Sprawa jest dużo prostsza u kobiet, które posiadają naturalnie gęste brwi, które wystarczy odpowiednio wyregulować. Niestety nie każda z pań ma tyle szczęścia, ale dzięki nowoczesnym metodom wykorzystywanym w robieniu makijażu, mogą cieszyć się pięknym kształtem brwi.

Kształt brwi wyznacza się za pomocą trzech punktów. Pierwszy z nich znajduje się na linii łączącej brew z wewnętrznym kącikiem oka. Jednak wyznaczając ten punkt musimy wziąć również pod uwagę szerokość nosa, ponieważ zbyt duży rozstaw brwi może optycznie poszerzyć nos, co nie jest pożądanym efektem.
Drugi punkt, to punkt środkowy, który łączy górną część brwi i przechodzi przez zewnętrzną część tęczówki. Ten punkt wyznacza miejsce gdzie wykonujemy łuk. Ostatni punkt to punkt zewnętrzny, wyznaczający długość idealnej brwi.znajduje się na linii przechodzącej od zewnętrznej części nosa, przez zewnętrzny kącik oka i kończącej się na brwi. Grubość brwi powinna być jak najbardziej naturalna, nie należy sztucznie ich pogrubiać.

Jeśli mamy już wyznaczony kształt brwi to należy przystąpić do wykonania makijażu. W warunkach domowych możemy wykonać taki makijaż za pomocą specjalnych kredek do brwi oraz pomad, jednak taki makijaż jest nietrwały i należy go wykonywać codziennie. W salonach kosmetycznych możemy wykonać makijaż, który będzie nam służył dużo dłużej. Mamy do wyboru kilka metod: standardową hennę, hennę pudrową, czy też makijaż permanentny. Każda metoda ma zupełnie inną trwałość i inaczej się ją wykonuje. Poniżej przyjrzymy się każdej z nich.
Standardowa henna brwi to inaczej mówiąc farbowanie brwi, które wykonuje się za pomocą henny – czyli naturalnego proszku, który uzyskiwany jest z ususzonych i zmielonych liści lawsonii bezbronnej. Jeśli efekt nie będzie nam się podobał i zastanawiamy się jak zmyć henne z brwi, to nie musimy, ponieważ efekt uzyskiwany za pomocą henny utrzymuje się na brwiach bardzo krótko i dotyczy on tylko i wyłącznie włosków, na skórze utrzymuje się niezwykle krótko.

Kolejną przytoczoną wyżej metodą jest henna pudrowa. Jest to henna, która nie tylko nada kolor naszym włoskom, lecz także farbuje skórę pod nimi. Występuje w dużo szerszej gamie kolorystycznej, w przeciwieństwie do henny standardowej, dzięki czemu uzyskiwany efekt jest dużo bardziej naturalny. Oprócz tego, że pięknie podkreśla nasze brwi to dodatkowo odżywia je i pielęgnuje, a to dzięki dodatkowym składnikom, które znajdują się w składzie henny pudrowej. Z każdym kolejnym zabiegiem nasze brwi będą naturalnie gęstsze. Efekt utrzymuje się nawet do sześciu tygodni.

Najbardziej inwazyjną metodą w makijażu brwi jest makijaż permanentny. Jest to tatuaż wykonywany w miejscu brwi. Jest to metoda dla osób zdecydowanych, ponieważ efekt jest praktycznie nieodwracalny. Usunąć go możemy jedynie w profesjonalnych gabinetach.

Salony kosmetyczne posiadają w swojej ofercie bardzo szeroką ofertę dotyczącą regulacji oraz poprawy wyglądu brwi. Piękne, zadbane brwi podkreślają nasze oczy, jednak makijaż brwi musi być zrobiony z niezwykłą dokładnością, zachowaniem odpowiednich proporcji, a także przy użyciu dobrze dobranych kosmetyków. Jeżeli nie mamy wprawy w makijażu brwi, nie powinnyśmy ryzykować i robić go we własnym zakresie, ponieważ zamiast podkreślić naszą urodę możemy się niestety oszpecić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here