Nici hialuronowe

Nie chcemy godzić się z płynięciem czasu. Piękny, zdrowy wygląd dodaje nam pewności siebie, i co za tym idzie, pozwoli osiągać następne efekty. Dlatego wzrastająca moda małoinwazyjnych procedur leczniczych dających rezultat odmłodzenia naturalnie oraz bez potrzeby przechodzenia długiej rekonwalescencji. Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących robi niedawno furorę w medycynie estetycznej. Może szybko poprawić zmarszczki oraz bruzdy, i równocześnie rozprawić się z wiotkością skóry. Określany jest nawet nowoczesnym liftingiem bez skalpela.

Co to są nici hialuronowe?
Nici hialuronowe jest to opatentowana w 2008 r. nowoczesna technologia zabiegowa w dermatologii estetycznej. Polega ona na linijnym stosowaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory rozciągnięcia skóry, co pozwoli na stworzenie profesjonalnego „rusztowania” dla skóry oraz odnowienia harmonijnych kształtów oraz młodego wyglądu twarzy.

Nici hialuronowe – w jakim celu się je wykorzystuje?
Kwas hialuronowy występuje zwykle w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Gdyż przejawia właściwości wiążące wodę jego podstawowym założeniem jest dbanie o właściwe zwilżenie skóry. Jest także odpowiedzialny za jej napięcie, sprężystość oraz giętkość. Wraz z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa, co jest jedną z podstawowych przyczyn występowania zmarszczek oraz pogorszenia całościowej kondycji skóry. Nici hialuronowe służą do korygowania owalu twarzy, zwiększenia kącików ust, brwi oraz zewnętrznych kącików oczu i poprawy napięcia skóry policzków oraz czoła. Podanie kwasu hialuronowego w postaci nici także odżywia oraz nawadnia skórę od wewnątrz. Rezultat jest szybki oraz utrzymuje się blisko 12 miesięcy. Kwas hialuronowy jest metabolizowany przez organizm. W celu zachowania rezultatu zabieg z zastosowaniem nici hialuronowych należy powtarzać co parę miesięcy.

Dlaczego zabieg stosuje działanie kwasu hialuronowego?
Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, jaka występuje w naszym organizmie pod postacią polisacharydów. Jego podstawowym założeniem jest utrzymywanie dobrego zwilżenia tkanek skóry, dzięki własnej możliwości wiązania wody w organizmie. Niestety, w miarę upływu czasu ilość kwasu hialuronowego obniża się, co przyczynia się do występowania na skórze wyraźnych zmarszczek, i również straty jej sprężystości. Kwas hialuronowy powszechnie stosowany jest przez duże gremium specjalistów dermatologów, medycy estetycznej i kosmetologów do zwalczania zmarszczek na skórze. Ten, który stosowany jest do tego typów zabiegów niezwykle bardzo zbliżony jest do naszego, naturalnie występującego. Dzięki temu nie zakłóca działania skóry, zupełnie się z nią łącząc i umożliwiając odpowiedni przepływ tlenu, związków wzmacniających oraz hormonów. Dodatkowo kwas hialuronowy przejawia oddziaływanie regenerujące na komórki skóry – fibroblasty, co daje większą syntezę naturalnego kolagenu poprawiając jej sprężystość. Ponadto eliminuje niebezpieczne wolne rodniki oraz nawadnia ją.

Nici hialuronowe – na czym polega zabieg?
Zabieg stosujący oddziaływanie nici hialuronowych polega na liniowym podawaniu ich w głąb skóry przy wykorzystaniu delikatnej kaniuli, jakiej koniec jest tępo zakończony. Kierunek wdrażania kwasu hialuronowego odbywa się przy wykorzystaniu właściwej metody. Winien być on prostopadły do prawdziwej linii napięcia skóry nazywanych liniami Langera. Zabieg z zastosowaniem nici hialuronowych można przyrównać do tworzenia pod powierzchnią skóry rusztowania rozszerzającego obręb twarzy dając rezultat liftingu.

Czy zabieg jest bolesny ?
Zabieg na ogół nie jest bolesny, równocześnie z wkładaniem do skóry specyfiku kwasu hialuronowego, stosowane jest znieczulenie. Poczucie bólu może towarzyszyć wkłuciu igły, więc blisko 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane terapii, pokrywa się maścią przeciwbólową.

Jak zapobiec powikłaniom? Bezpośrednio po zabiegu twarz można wychładzać lodem żeby zminimalizować opuchliznę. Przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać przebywania na słońcu, korzystania z solarium oraz wysokich temperatur (na przykład przebywania w saunie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here