Jak znaleźć meble o odpowiednio wysokiej jakości

W Internecie czy sklepach stacjonarnych coraz ciężej o meble o odpowiednio wysokiej jakości. Na rynku pojawia się coraz większa ilość produktów, przez co połowa z nich nie nadaje się do użytku. Wykonane są ze słabej jakości drewna albo są źle zmontowane, przez co łatwo mogą się rozpaść. Nie trzeba wcale wydawać fortuny, żeby kupić meble wysokiej jakości. Trzeba się jednak zasugerować się pewnymi wskazówki. Jak znaleźć na rynku jakościowe umeblowanie?

Od czego zależy wysoka jakość mebli?

Prawie każdy producent mebli chwali się, że jego umeblowanie jest najbardziej jakościowe na rynku. Bardzo często jest to nieprawda. Wszystko zależy od jakości materiału czy montażu. Czasami jakiś mebel wygląda bardzo estetycznie, ale jest mało odporny na uszkodzenia. Większość ludzi to wzrokowcy i kierują się głównie wyglądem i kanonami mody. Żywotność i trwałość schodzi wtedy na drugi plan. W ten sposób mebel musi być regularnie wymieniany, jako że wykonany jest z tanich komponentów. Z uwagi na aktualne ceny i słabą dostępność drewna – cena prawie zawsze idzie w parze z jakością.

Z jakich materiałów wykonane są jakościowe meble?

Niskie ceny bardzo często związane są z jakością surowca. Współczesne meble coraz częściej wykonane są z płyt pilśniowych lub wiórowych, które są wykańczane fornirem, okleiną, melaminą lub laminatem. Coraz rzadziej jest to lite drewno. Jakościowe meble powinny opierać się na dobrych odmianach drewna: dębie, buku, sośnie, jesionie, modrzewie, świerku czy orzechu. Jeżeli już stawia się na metal to nie musi on mieć wysokie parametry wytrzymałościowe, odporne na ścieranie.

Meble coraz częściej powstają dzięki rozdrobnieniu drewna, a potem poprzez zmielenie. Po złączeniu drobnicy powstają niskiej jakości płyty. Producent mebli może wtedy produkować meble taśmowo, nie przejmując się ich trwałością. Tą można uzyskać jedynie dzięki tradycyjnej stolarce, gdzie mebel powstaje poprzez staranną obróbkę jednolitego drewna. Dzięki dodatkowej impregnacji mebel jest w stanie wytrzymać długie lata i służyć klientowi bez utraty jakości.

Gdzie kupować jakościowe meble?

Zazwyczaj jakościowe meble można kupić na dwa sposoby – poprzez Internet lub stacjonarnie. Sklep internetowy ma tę istotną zaletę, że znacznie zwiększa możliwość wyboru. Warto poczytać opinie na jego temat, dzięki czemu można dowiedzieć się, czy meble służą właścicielom przez dłuższy okres czasu. Duże znaczenie ma doświadczenie w produkcji. Jeśli firma działa od kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu lat – jest większa szansa, że oferuje produkt wysokiej jakości. Dużo o meblu mówi też długość gwarancji, która powinna być dłuższa niż 5 lat.

Wiele osób uważa, że sklep internetowy to opcja ryzykowana i wolą kupować stacjonarnie. Zaletą odwiedzenia miejscowego sklepu jest na pewno przyjrzenie się meblom z bliska. Można zobaczyć jak otwierają się szafki, dotknąć drewna czy sprawdzić jak stół komponuje się z resztą pokoju. Niesie to jednak pewne ograniczenia w postaci wyboru. Najlepiej sprawdzić zarówno opcję internetową, jak i stacjonarną i wybrać jakościowe meble na parę długich lat.

Dobrej jakości meble znajdziesz na stronie https://topeshop.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here