Nadzieja na zdrowe dziecko

Badania po poronieniu pozwalają ustalić, co właściwie się stało. Czasami nawet szczegółowe badania nie dają jednoznacznej odpowiedzi na to, co było przyczyną poronienia. Wtedy eksperci zmuszeni są działać nieco po omacku. Jednak dzisiejsza medycyna jest w stanie dać odpowiedzi na wiele pytań, a także dać kobietom nadzieję na macierzyństwo i zdrowe dziecko.

Problemy z tarczycą

Coraz więcej kobiet cierpi na rozmaite problemy z tarczycą. Jest to albo niedoczynność tarczycy albo nadczynność, bardzo często diagnozuje się też chorobę Hashimoto. W takiej sytuacji lekarstwem jest nie tylko odpowiednia dieta i zmiana stylu życia, eliminacja stresu, ale także lekarze często zapisują rozmaite tabletki. Problemy z tarczycą mogą realnie utrudniać zajście w ciążę, a jeżeli hormony nie są uregulowane, to każda ciąża może skończyć się poronieniem. Niestety, tak się dzieje, jest to codzienność w polskich szpitalach. Trzeba więc zrobić wszystko, aby ustalić przyczynę każdego poronienia. Trzeba podjąć wszelkie niezbędne działania, aby kobiety nie cierpiały.

Empatia lekarza

Niestety, kobiety bardzo negatywnie oceniają opiekę po poronieniu. Wiele zastrzeżeń i gorzkich słów pada w kierunku personelu szpitalnego. Kobiety nie czują się dostatecznie szanowane, lekarzom, pielęgniarkom i położnym brakuje po prostu empatii, a czasami również kultury osobistej. To musi się zmienić. Każda kobieta powinna mieć możliwość przeżycia poronienia w godny sposób. Przecież jest to i tak niezwykle trudne wydarzenie w jej życiu.

Poronienia w życiu kobiety

Badania po poronieniu są obowiązkowe, jeżeli kobieta troszczy się o siebie i pragnie zajść w ciążę i zadbać o swoje zdrowie ginekologiczne. Należy wybrać się do lekarza ginekologa, który wykona komplet badań, podstawowe badania ginekologiczne a także USG dopochwowe. Zapewne niezbędne okażą się także badania z krwi, takie jak morfologia albo badania tarczycy, oznaczenie TSH i hormonów. Bywa, że to dopiero początek zaawansowanej diagnostyki. Czasami potrzeba wielu lat starań, aby urodziło się zdrowe dziecko. Niektóre kobiety mają za sobą kilka bądź kilkanaście poronień. Badania po poronieniach pozwalają uniknąć kolejnych. Badania po poronieniach dają szansę na dobrą diagnozę i leczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here