Pielęgnacja włosów kręconych

Wiele kobiet narzeka na posiadany przez siebie typ włosów,
a w szczególności właścicielki włosów kręconych. O takie włosy bardzo ciężko się dba, gdyż są niesforne, często przesuszone, puszą się. Bardzo ciężko dobrać im odpowiednie kosmetyki. Bywa, że niekiedy fryzjerzy mają małą wiedzę na temat takiego rodzaju włosów i nie umieją sobie z nimi poradzić. Natomiast gdy już odkryjemy, w jaki sposób pielęgnować nasze kręcone włosy, jakich używać kosmetyków, aby podkreślić skręt loków, to okaże się, że niejedna kobieta będzie nam tych loków zazdrościć.
Od czego więc zacząć pielęgnację włosów kręconych?
Od prawidłowego ich umycia.
Możemy to zrobić na trzy sposoby: poprzez użycie zwykłego szamponu, przy pomocy metody OMO oraz odżywką.
Przy myciu zwykłym szamponem, to oczywiście dobieramy szampon odpowiedni dla nas, jedne wybiorą z SLS, drugie bez. Najlepiej wypróbować, który sprawdza się u nas.
Metoda OMO-polega na tym, że nakładamy odżywkę od ucha w dół włosów, na skalp nakładamy zwykły szampon i wszystko spłukujemy, później nakładamy jeszcze raz odżywkę i ją również spłukujemy.
Do mycia odżywką, musimy użyć produktu bez silikonów w składzie.
Taką odżywkę nakładamy na włosy i skalp i po paru minutach spłukujemy. Natomiast raz na dwa tygodnie warto umyć włosy szamponem z SLS, aby oczyścił nam włosy i skórę głowy z nadmiaru odkładających się tam resztek kosmetyków.
Jakiej używać odżywki do włosów kręconych?
Odżywka do włosów kręconych musi być nawilżająca, ponieważ ten rodzaj włosów przeważnie jest suchy. Doskonale więc sprawdzą się emolienty. Warto też zaopatrzyć się w odżywkę bogatą w proteiny, dzięki którym włosy będą błyszczące i lśniące oraz nie będą się puszyć. Trzeba pamiętać o tym, aby takie odżywki stosować, nie częściej niż raz na dwa tygodnie, gdyż możemy włosy przeproteinować. Wiadomo, że jednak każda z nas, powinna używać takich kosmetyków, na które włosy reagują najlepiej.
Jak czesać włosy kręcone?
Powinno się to robić na włosach mokrych, grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Natomiast to, też każda kobieta powinna dostosować do siebie. Ponieważ Panie, które nie mają, aż tak mocnego skrętu może polubią się z rozczesywaniem włosów na sucho.
Jak suszyć włosy kręcone?
W porze letniej, najlepiej dać im wyschnąć na świeżym powietrzu. Natomiast zimą, watro je suszyć suszarką zaopatrzoną w dobry dyfuzor oraz trzeba pamiętać, aby nie robić tego najmocniejszym ani najgorętszym powietrzem, gdyż tylko możemy spalić włosy. Loki lepiej się układają, gdy suszymy włosy głową w dół.
Olejowanie włosów kręconych.
Naturalne olejki są w stanie zastąpić nam większość kosmetyków do pielęgnacji włosów. One nawilżają, odżywiają, ochraniają włosy
i ułatwiają jeszcze ich stylizację. Oczywiście olejki musza być dobrane do rodzaju naszych włosów, tutaj głównie chodzi o włosy kręcone. Olejki do włosów kręconych powinny zawierać wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Więc spokojnie możemy zakupić olejek z awokado, ze słodkich migdałów, z wiesiołka, nasion bawełny czy olejek arganowy. Na pewno trzeba wykluczyć używanie oleju kokosowego, gdyż powoduje puszenie się włosów. Możemy także kupować gotowe kosmetyki do włosów wysokoporowatych, bo do takich należą włosy kręcone.
Podsumowując, włosy kręcone wymagają od nas dużej pracy, co do ich pielęgnacji. Trzeba dbać o nie świadomie i używać odpowiednich kosmetyków, gdyż inaczej możemy sobie tylko zaszkodzić. Pewne jest, że za nasz ciężki wysiłek odpłacą się pięknym wyglądem. Im dłużej będziemy praktykować świadomą pielęgnację naszych włosów, tym lepiej będzie nam ona wychodzić i będzie nam sprawiała wiele radości. Warto do grona naszych stałych, ulubionych kosmetyków dodawać nowe, wypróbowujmy nowości, które się pojawiają na rynku, może się okaże, że znajdziemy jeszcze coś lepszego dla naszych włosów, niż do tej pory używałyśmy. Jeśli natomiast dalej będzie nam ciężko okiełznać nasze kręcone włosy, warto skorzystać z pomocy dobrego stylisty. Niemniej jednak dbajmy o te loki, które dała nam natura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here