Włosy jak dbać, czego unikać

Wszyscy, niezależnie od płci szukamy sposoby na to, żeby utrzymać włosy w jak najlepszej kondycji. Nasze wymarzone zdrowe włosy powinny błyszczeć, być gęste i rosnąć w szalonym tempie. Przynajmniej u kobiet. Mężczyźni przeważnie pragną jak najdłużej cieszyć się nimi i nie mieć łupieżu. Dla włosów robimy naprawdę wiele, niektóre z Pań sypiają nawet na jedwabnych poduszkach, żeby nie uszkodzić ich struktury. Używamy wcierek na ich porost, czasem naprawdę jest to ogromne poświęcenie, ze względu na czas, jaki im poświęcamy i zapach niektórych z nich. Wszelkich dostępnych rodzajów odżywek. A jest ich naprawdę sporo:
Odżywki Emolientowe, które są złożone z olei i silikonów, tworzą na włosach warstwę ochronną, mającą na celu, zabezpieczenie włosów przed czynnikami zewnętrznymi. Zanieczyszczenia, zamiast dostawać się do wnętrza włosa, przyczepiają się oleju bądź sylikonu, którym są pokryte. Niestety dla niektórych włosów, nie będą dobrym wyborem.
Odżywki Humektanty to odżywki utrzymujące w równowadze nawilżenie włosa, silnie nawilżające. Przeznaczone są do suchych i bardzo suchych włosów. Nie powinno się jednak stosować ich codziennie.
Odżywki Proteinowe: to odżywki odbudowujące. Skutecznie wypełniają ubytki w naszych włosach. Powinno się je stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Przedawkowanie protein na włosach powoduje, że stają się one sztywne.
W drogeriach znajdziemy szeroki wybór, z każdej z powyższych grup. Półki wręcz uginają się pod produktami poprawiającymi kondycję włosów. Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na nie jest ogromne.
Co jednak powinniśmy robić, a czego raczej unikać, żeby samemu pomóc swoim włosom, jak wpływają na nie zwykłe codzienne czynności?
Czesanie włosów.
Już podczas czesania, możemy włosy zniszczyć. Robiąc to zbyt mocno lub nieodpowiednią szczotką. Powinniśmy ją dostosować do rodzaju włosów. Na ten przykład włosy kręcone winno się przeczesywać jedynie na mokro, palcami dłoni. Należy się dowiedzieć jakie szczotki są przeznaczone do naszych włosów, a jakie absolutnie się do nich nie nadają.
Suszarka do włosów opinie.
Opinie na temat suszenia włosów są różne. Czasem suszarka pomaga, na przykład szybciej wchłonąć się odżywką. Również przy olejowaniu włosów jest niezastąpiona. Niestety podczas zwykłego suszenia włosów, gorące strugi powietrza oraz silne podmuchy, niszczą włosy.
Stylizacja włosów.
Pomijając fakt, że niektóre szczotki nie są dobre dla naszych włosów, robimy im również krzywdę, nakładając te wszystkie gumy do włosów, żele, lakiery, i inne utrwalacze fryzur. O ile stosowanie ich okazjonalnie nie sieje spustoszenia na naszej głowie, o tyle codzienne ich używanie już tak.
Odpowiednie dieta
Dla włosów bardzo ważna, jak nie najważniejsza jest odpowiednia dieta. Żywność, którą spożywamy, powinna nie być silnie przetworzona, a więc fast foody odpadają. Winna być bogata w witaminy i mikroelementy. Możemy również, używać suplementów. Specjalne tabletki na włosy naprawdę działają. Niestety na ich efekt trzeba poczekać trochę dłużej.
Farbowanie.
To chyba jeden z największych i najczęstszych grzechów przeciwko włosom. Jak tu jednak nie farbować, skoro widać pierwsze włosy, albo nasze są już takie wypłowiałe i nudne. Włosy farbują kobiety na całym globie i to od zarania dziejów, więc czemu my miałybyśmy z tego rezygnować? A no nie trzeba zaraz rezygnować, wystarczy użyć farby lżejszej, na przykład z mniejszą ilością szkodliwych składników albo na przykład, zdrowszej henny. A po farbowaniu byłoby dobrze pomyśleć o tym, żeby o nasze włosy odrobinę zadbać. Fryzjer z pewnością będzie potrafić, dobrać dla nich odpowiedni zabieg. Doskonałe będą ampułki albo odżywcza sauna do włosów. Podczas sauny, składniki zawarte w maskach i ampułkach wchłaniają się znacznie szybciej. Do tego wszystkiego na efekty nie trzeba długo czekać.
Jakość powietrza.
To ostatni czynnik, który tu opiszę. Niestety nie jesteśmy w stanie z nim walczyć. Powietrze, którym oddychamy i które osadza się na naszych włosach, jest naprawdę bardzo zanieczyszczone. Zwłaszcza w okresie zimowym. Należy wtedy o włosy dbać bardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here