Spalanie tłuszczu

Fitness jest nie jedynie opcją dla kobiet, jakie pragną zadbać o własną figurę oraz zachować atrakcyjny wygląd. To również świetny sposób walki z otyłością oraz nadwagą, jaka zagraża naszemu życiu. Ćwiczenia gimnastyczne pobudzają przemianę materii, w związku z tym występuje spalanie tłuszczu. Dodatkowo w organizmie uwalniają się hormony szczęścia, jakie poprawiają humor.

Ustal cel treningów
Na początek ustal sobie konkretny cel, np. „pragnę schudnąć 10 kilogramów”, „chcę wyszczuplić nogi”, „pragnę stracić 5 centymetrów w pasie”. Napisz go na kartce oraz powracaj do niego w chwilach słabości. Prócz tego zacznij wizualizować sobie efekt ćwiczeń – na przykład wyobraź sobie, jak będziesz wyglądać po 3 miesiącach stałych sportów. To odpowiedni sposób na utrzymanie motywacji oraz łatwe zmobilizowanie się do treningu.

Uważaj na głód oraz kortyzol
Jeśli przez wiele godzin nie dostarczasz organizmowi energii, przestawia się na system zachowywania. Otrzymuje znak, iż może mu nie starczyć energii, zaczyna zatem przechowywanie paliwa w formie tłuszczu. Poza tym, gdy jesteś głodna, wydziela się kortyzol – hormon, jaki powoduje zmniejszenie zdolności organizmu do wypalania tłuszczu.

Nie stosuj diet
Rygorystyczne zmniejszanie ilości jedzenia, masa poświęceń oraz stałe poczucie głodu nie mają nic wspólnego ze zdrową, zbilansowaną dietą. Na diecie winno się spożywać i to chociażby więcej aniżeli zwykle. Należy jedynie wystrzegać się niezdrowych, tuczących artykułów. Rygorystyczne głodówki kuszą błyskawicznym ubytkiem wagi, ale na krótko poza tym zdecydowanie osłabiają organizm oraz doprowadzają do deficytów. Zasadnicze obniżenie ilości dostarczanych kalorii oraz elementów wzmacniających dostarcza organizmowi znak, iż należy zabezpieczać zdecydowanie ograniczone rezerwy oraz przejść na „styl oszczędny”. Mnóstwo osób skarży się wówczas na przemęczenie, apatię oraz poczucie zimna. Kiedy osiągamy wymarzoną wagę, powracamy do „zdrowego” żywienia, więc spożywamy więcej oraz przeważnie to, czego na diecie musieliśmy sobie odmawiać. Organizm jednakże tak łatwo się nie przestawia. Wciąż działa tak, jak zaprogramowaliśmy go podczas diety – pracuje na trybie oszczędnym. Ze zwiększonej dawki pokarmu stale czerpie jedynie tyle kalorii, ile podczas diety, natomiast resztę, jakiej nie spożytkuje, gromadzi w komórkach oraz zmieni w tłuszcz. W rezultacie chociażby niewielkie ilości jedzenia wywołują przybieranie na wadze.

Żeby schudnąć, pij dużo wody
Stała temperatura wewnątrz ciała człowieka sięga 36,6 stopni. Podczas picia wody metabolizm przyspiesza, gdyż organizm musi ją wstępnie podgrzać. Podgrzanie jednego grama wody pozwoli spalić jedną kalorię. Pijąc szklankę chłodnej wody organizm spala aż blisko 10 kilokalorii bez żadnego treningu, i po spożyciu butelki wody możemy pozbyć się aż 50 kcal. Żeby jeszcze bardziej wpłynąć na wypalanie tłuszczu bez treningu winno się wypijać szklankę chłodnej wody na czczo o poranku. Można dołączyć do niej świeżo wyciśnięty sok z cytryny – to ponadto korzystnie wpłynie na wypalanie kalorii i pobudzi nasz organizm. Dbaj o to, żeby pić przynajmniej 2,5 litra wody dziennie. Pij ją często w niewielkich ilościach – lepiej zadziała na metabolizm oraz idealnie nawodni organizm.

Stosuj dietę bogatą w białko oraz pełnoziarniste artykuły
Jak spalić tłuszcz bez treningu? Przede wszystkim spożywając zdrowe oraz pełnowartościowe artykuły. Głównym elementem, nad którym należy się skoncentrować, jest dostarczanie właściwej ilości odżywczego białka oraz artykułów z pełnego przemiału (węglowodanów złożonych). Żeby je strawić, organizm zużywa zdecydowanie więcej sił aniżeli po zjedzeniu np. węglowodanów prostych, z jakich energia jest wykorzystywana w błyskawicznym tempie.

Wysypiaj się
Gdy śpisz mniej aniżeli powinnaś, twój organizm wytwarza mniej leptyny oraz greliny – hormonów poprawiających wykorzystanie sił oraz apetyt. Badacze z Uniwersytetu Stanforda odkryli, iż osoby jakie śpią mniej aniżeli 7,5 godziny na dzień, mają podniesiony współczynnik wagi ciała. Najzdrowiej jest spać 8 godzin dziennie, wówczas będziemy zregenerowani oraz będziemy mieć siłę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here