Włosy są nieodłączną częścią naszej osobowości. To właśnie sposób uczesania, kolor włosów i noszone ozdoby kształtują niepowtarzalny styl. Kiedy mamy ochotę na metamorfozę, wystarczy umówić się na wizytę w salonie HairAgain i puścić wodze fantazji. Aby zaprezentować się światu w zupełnie nowej odsłonie, wystarczy ciekawa koloryzacja, wykonanie trwałego prostowania albo odważenie się na ścięcie długich pasm. Jednak pamiętaj, że włosy długo odrastają, więc skutki nieprzemyślanej decyzji pozostaną z Tobą na długo. Nieumiejętnie przeprowadzone rozjaśnianie może bezpowrotnie zniszczyć włosy. Obciętych pukli również nie jesteś w stanie odzyskać żadnym zabiegiem. Zatem co możesz zrobić, aby zmienić swój wygląd o 180 stopni bez podejmowania ryzyka? Odpowiedź jest prosta: założyć przyklejaną perukę!
Peruka przyklejana modnym akcesorium dla każdego
W ostatnim czasie przyklejane peruki stały się niezwykle popularne. Influencerki, gwiazdy kina czy muzyki mają w swoich garderobach przynajmniej kilka par, które „ratują je” przed ważnymi wyjściami. Przyklejane peruki stały się popularne również wśród wszystkich trendsetterek lubiących eksperymentować ze swoim wyglądem. Chcesz zastąpić swojego ciemnego boba jasnymi, hollywoodzkimi falami miękko opadającymi na ramiona? Marzysz o prostych, długich pasmach w kolorze modnego, popielatego blondu? A może chcesz zaszaleć i wreszcie przekonać się, jak będziesz prezentować się w różowych włosach? Dzięki przyklejanym perukom nie musisz się ograniczać! W salonach perukarskich znajdziesz ogrom ciekawych modeli o zróżnicowanej strukturze, kolorze, gęstości i długości.
Pielęgnacja peruki naturalnej
Dla wielu osób dotkniętych łysieniem peruka naturalna jest nieodłącznym elementem wizerunku. Starannie dopasowana do naturalnej urody fryzura jest godnym zastępstwem dla utraconych pasm. Modele tkane z włosów ściętych z głów ochotników są droższe niż ich syntetyczne wersje, ale jednocześnie bardziej trwałe. Pielęgnowana zgodnie z zaleceniami producenta peruka może w nienagannym stanie służyć nawet przez kilka lat. Zatem jak dbać o perukę z naturalnych włosów, aby przedłużyć jej żywotność? Sprawdź!
Mycie zastępczych włosów
W codziennie noszonej peruce zbiera się kurz i inne zanieczyszczenia. Najważniejszym zabiegiem pozwalającym zachować higienę oraz piękny wygląd peruki jest jej regularne mycie. Optymalnie należy robić to 2 razy w tygodniu.
Zanim zmoczysz pasma, dokładnie je rozczesz, aby zminimalizować ich plątanie. Nie szarp włosów – zbyt agresywne ruchy mogą uszkodzić mocowania i połamać włosy. Kiedy pukle będą ujarzmione, zmocz je strumieniem letniej wody, kierując się od nasady do końcówek. Następnie nałóż szampon i rozprowadź go posuwistymi ruchami w tym samym kierunku. Unikaj tarcia.
Pamiętaj o umyciu bazy, na której osadza się pot oraz martwy naskórek. Spłucz szampon, a następnie osusz włosy ręcznikiem. Na wilgotne włosy nałóż odżywkę nawilżającą i wygładzającą. Raz na dwa tygodnie zaleca się wykonanie intensywnej kuracji odżywczej maską o bogatym składzie. Po ponownym spłukaniu kosmetyków i odsączeniu wody ręcznikiem nałóż perukę na główkę i wymodeluj lub pozostaw do wyschnięcia. Nieużywaną perukę naturalną należy przechowywać w suchym miejscu na specjalnym stojaku z dala od źródła ciepła (na przykład grzejnika) i silnych zapachów, które mogłyby wniknąć w głąb włosów.
Codzienne użytkowanie
Peruki naturalne można suszyć, prostować, modelować i kręcić. Pamiętaj jednak, że nadmierna stylizacja szkodzi puklom. Włosy używane do produkcji peruk pozbawione są naturalnej ochrony w postaci łoju wydzielanego przez skórę głowy. Z tego względu niszczą się szybciej, niż pasma wyrastające z głowy. Częsty kontakt z rozgrzanymi urządzeniami (lokówką, prostownicą), tarcie (na przykład o czapkę czy turban) i noszenie ciasnych upięć sprawią, że włosy staną się matowe, łamliwe i kruche. Aby zminimalizować uszkodzenia, stosuj specjalistyczne kosmetyki termoochronne i zabezpieczaj kocówki serum. Ważnym etapem domowej pielęgnacji peruk jest stosowanie preparatów ochraniających węzełki.