Karmy lecznicze dla kota

Karma stosowana w codziennym karmieniu kota to niezwykle ważna sprawa. Ma wpływ na rozwój Twojego pupila, stymuluje rozwój jego organizmu oraz poszczególnych układów. W przypadku kotów o szczególnych zapotrzebowaniach często stosuje się karmy lecznicze, dedykowane dla konkretnych problemów zdrowotnych. Poniżej dokonujemy przeglądu karm leczniczych dedykowanych dla kotów z różnymi przypadłościami. Dowiesz się jakie są najważniejsze zasady żywienia kota, jaki rodzaj karmy warto dobrać dla „kociego pacjenta” oraz jak zadbać o jego zdrowie od podstaw. 

Kocia dietoterapia – czyli jak dobrać karmę względem kocich problemów

Wraz z karmą koty przyswajają dawki potrzebnych i pożądanych składników odżywczych. Bez ich dostarczania, organizm kociąt nie mógłby się prawidłowo rozwijać ani funkcjonować. Ponadto, karma jest źródłem energii wykorzystywanej w codziennym życiu, a także – może nawodnić organizm Twojego pupila. Szczególnie ważne są pod tym względem karmy mokre, które uzupełniają podaż wody spożywanej z miski. 

Na sklepowych półkach znajdziesz rozmaite wersje karm dedykowane dla kotów z problemami zdrowotnymi. Dobranie odpowiedniej karmy, sprofilowanej właśnie pod kątem problemów ze zdrowiem, jest podstawowym sposobem na ich rozwiązanie. W ten sposób można wspomagać naturalne reakcje obronne i regeneracyjne organizmu, a w rezultacie, znacząco złagodzić objawy stanów chorobowych lub doprowadzić do ich całkowitego wyeliminowania. 

Karmy lecznice należy dobierać pod nadzorem weterynarza oraz po zasięgnięciu jego konsultacji. Powinien on również ustalić sposób i częstotliwość ich podawania. Ważny jest także czas trwania diety leczniczej, gdyż nie zawsze jest ona stosowana przez cały okres życia zwierzęcia. 

Jaką karmę leczniczą dla kota wybrać? Przegląd dostępnych produktów 

Karmy lecznicze posiadają odpowiednio zmodyfikowany skład, który został dostosowany do potrzeb żywieniowych kota z określonymi problemami zdrowotnymi. Dzięki temu karma lecznicza pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz łagodzi objawy chorobowe. W zależności od konkretnej jednostki chorobowej należy stosować inne karmy lecznicze dla kota

Do najczęściej wybieranych należą karmy dla kocich alergików, czyli karmy hipoalergiczne. Nie wywołują uczuleń, posiadają prosty i łatwo przyswajalny skład, który nie stawia większych problemów w trakcie trawienia.

Znajdziesz także karmy dla kotów cierpiących na problemy z układem pokarmowym. Dotknięte nimi kocięta mogą mieć zaburzone trawienie lub przyswajanie poszczególnych składników odżywczych. Dlatego dedykowane dla nich karmy powinny być lekkostrawne.

Karmy na układ moczowy również posiadają uproszczony skład, ułatwiający ich przyswojenie. Przede wszystkim, nie posiadają składników nadmiernie obciążających nerki. Warto podkreślić, że układ moczowy i nerki to jeden z najczęstszych kocich problemów. W wielu przypadkach stosowanie odpowiedniej karmy wspomagającej układ moczowy lub działanie nerek jest dobrym sposobem, by wspomóc działanie preparatów farmakologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here