Suchy szampon do włosów

Suchy szampon do włosów to wybawienie, gdy włosy wyglądają nieświeżo, lecz na mycie nie ma czasu czy warunków, co zdarza się np. w podróży oraz po treningu. Może dać doskonały rezultat, ale nie warto za bardzo się do niego przywiązywać – wykorzystywany za często powoduje więcej krzywdy aniżeli zysku.

Każdej z nas zdarza się tzw. bad hair day, więc dzień, gdy włosy nie wyglądają zbyt ładnie oraz świeżo, natomiast my nie mamy czasu, aby je umyć oraz ułożyć. W takie poranki idealnie sprawdzi się suchy szampon. Jak działa? Ma formę aerozolu, jaki zawiera specjalistyczne pudry wchłaniające nadmiar sebum. Do tego działa jak lakier do włosów oraz podnosi je u nasady. Dzięki temu fryzura zachowuje atrakcyjny wygląd o kilkanaście godzin dłużej.

Suchy szampon – jak zatem działa?
Musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż chociażby najlepszy suchy szampon nie oczyści twoich włosów. Odświeżenie jest całkowicie wizualne oraz cały rezultat ulatnia się zaraz po kilku godzinach. Drobno zmielony puder tylko zmniejsza zabrudzenia, jakie nadal pozostają na twoich włosach. Niestety suchy szampon nie może zastąpić standardowego, precyzyjnego mycia włosów – chociażby wykorzystanie go dwa razy pod rząd nie zapewnia już takich rezultatów jak za pierwszym razem. Więc zawsze po tym, jak użyjesz pomysłowego kosmetyku, najpóźniej na drugi dzień oczyść włosy klasycznym szamponem. Dobrze jest wówczas zadbać o kolejną pielęgnację oraz użyć w owym celu np. profesjonalnego środka myjącego.

Komu przyda się suchy szampon?
Solidny suchy szampon doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie masz czasu lub możliwości, aby klasycznie umyć włosy. Kosmetyk szybko zaabsorbuje nadmiar sebum oraz spowoduje, iż włosy będą wyglądały na świeżo umyte, i również efektywnie podniesie je u nasady. Owo zwiększanie objętości jest często stosowane przez stylistów gwiazd oraz modelek. Parę psiknięć może uczynić z oklapniętych włosów fryzurę godną czerwonego dywanu. Niewątpliwie osiągnięcie takiego rezultatu potrzebuje określonych umiejętności – należy wiedzieć, co oraz jak wykorzystać, aby nie przesadzić. Wprawy nabierzesz niezwykle szybko, o ile odpowiednio wybierzesz szampon do własnych włosów.

Jak dobrać suchy szampon?
Swój pierwszy suchy szampon stworzyła marka Klorane ponad 40 lat temu. Przez długi czas środki owego rodzaju były niszowe stosowały je zwłaszcza modelki. Dopiero od niedawna można je zakupić w drogeriach. Teraz taki produkt ma w swojej ofercie większość firm, zarówno aptecznych, fryzjerskich, jak również tychże z drogerii. Lecz nie wszystkie suche szampony są takie same. Różnią się m.in. składem. Odpowiedni szampon zamiast ciężkiego talku zawiera naturalne pudry na podstawie roślinnej skrobii, np. z kukurydzy, owsa czy ryżu. Dzięki naturalnym składnikom kosmetyk jest przyjemniejszy dla skóry głowy oraz chociażby wielokrotnie wykorzystywany na pewno jej nie podrażni. Jak często używać suchego szamponu? Nie można zapominać, iż suchy szampon nigdy nie winien zastąpić standardowego szamponu, ponieważ po wykorzystaniu suchego szamponu włosy nie są umyte, jedynie ożywione. Jego codzienne używanie może być powodem osuszenia.

Suchy szampon do stylizacji
Fryzjerzy niezwykle chętnie sięgają po suche szampony, aby wymodelować świeżo umyte włosy. Cienkim oraz słabym dodaje dodatkową objętości. Takie mają także zazwyczaj skłonność do łączenia się w pasma, natomiast spryskane suchym szamponem stają się bardziej sypkie oraz puszyste. Uwaga, w owym wypadku suchy szampon aplikujemy identycznie jak lakier. Należy opuścić głowę w dół oraz spryskiwać włosy kolistym ruchem, następnie podnieść głowę oraz jeszcze raz spryskać dookoła włosów mgłę produktu. Dzięki temu nie będą przylegać płasko do skóry głowy oraz ładnie odbiją się od nasady.

Suchy szampon – w aerozolu lub w pudrze
Są atuty oraz mankamenty suchych szamponów w aerozolu jak również w pudrze. Suchy szampon w aerozolu jest niewątpliwie bardziej podręczny, natomiast jego wykorzystanie jest wygodniejsze. Niestety mankamentem suchego szamponu w aerozolu jest fakt, iż zawiera osuszający alkohol (identycznie jak dezodoranty do ciała oraz lakiery do włosów). Tymczasem suchy szampon w pudrze jest zwykle pozbawiony dodatku alkoholu, lecz z kolei jego wykorzystanie jest bardziej skomplikowane – suchy szampon w pudrze jest trudniejszy w dawkowaniu oraz nakładaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here