Sztuczne rzęsy - zalety i wady

Rzęsy stanowią oprawę dla samych oczu. Są ich najpiękniejszym dodatkiem, który wydobywa głębię z samych tęczówek i sprawia, że samo spojrzenie staje się tak jakby bardziej wyraziste, intensywne i częściowo tajemnicze. Każda kobieta próbuje ten element urody upiększać. Pomagają w tym oczywiście najzwyklejsze tusze do rzęs, które są najbardziej podstawowymi kosmetykami do makijażu, jakie występują w kosmetyczkach dosłownie wszystkich kobiet na całym świecie. Można je kupić i za dziesięć złotych, i za nawet kilkaset złotych. Niezależnie jednak od tego, ile rzeczywiście się za nie zapłaci, nigdy nie gwarantują one niestety jakichś spektakularnych efektów. Mogą wydłużyć i pogrubić rzęsy, a także zapewnić im mocniejszy ciemniejszy kolor, jednakże wraz z upływem dnia efekt ten będzie słabnąć, aż ostatecznie rzęski powrócą do swojego pierwotnego kształtu. Niektórym kobietom nie chce się również codziennie ich malować. Niby jest to prosty zabieg, ale jednak należy poświęcić na niego przynajmniej te pięć minut każdego poranka, by efekt był przynajmniej miarowy. Zapracowane panie zakochały się więc w nowoczesnej alternatywie dla klasycznych tuszy – w sztucznych rzęsach, które niby występują już od dawna na rynku, ale jednak dopiero teraz szczycą się gigantyczną popularnością. Sztuczne rzęsy cena nie jest zresztą na tyle wysoka, by tylko nieliczną grupę kobiet było na nie stać. Każda może zafundować sobie taki prezent w postaci przedłużenia i wzmocnienia swoich rzęs. Czy jednak warto to zrobić?

Oczywiście główną zaletą zabiegu polegającego na przedłużaniu rzęs jest to, że zapewnia on niesamowite i spektakularne efekty. Trudno odmówić im niesamowitego wyglądu. Dobrze nałożone i dopasowane do naturalnych włosków rzęsy dodają urodzie wyrazistości i samej kobiecie zapewniają przepiękny wygląd. Nikt nie jest w stanie oderwać od nich wzroku. Są bardzo długie, idealnie zakręcone i głęboko czarne, co zadowoli naturalne blondynki, które zwykle zmagają się z problemem bardzo jasnych włosków (o ile te na nogach kompletnie im nie przeszkadzają, tak od tych na twarzy oczekiwałyby jednak ciemniejszej barwy). Decydując się na założenie takich sztucznych rzęs, można też ułatwić sobie wykonywanie dziennych makijaży. Niektóre kobiety w takim momencie totalnie z nich rezygnują. Co prawda wcześniej korzystały nie tylko z tuszu, ale też z kilku innych kosmetyków kolorowych, jednak teraz, gdy ich spojrzenie jest naprawdę niesamowite, nie potrzebują już tych wszystkich korektorów, kredek czy dodatkowych cieni. Mogą wstać z łóżka, założyć coś na siebie i od razu wyjść z domu – wyglądając tak, jak gdyby były super wypoczęte. Dobry efekt nie będzie mijać wraz z upływem czasu. Sztuczne rzęsy, o ile są dobrze przymocowane, zawsze wyglądaj dobrze – i z samego rana, i późną nocą.

Niestety mimo iż fanek sztucznych rzęs nawet w naszym kraju zdecydowanie nie brakuje, mają one kilka poważnych wad, z którymi powinna zapoznać się każda zainteresowana nimi kobieta. Zabieg doczepiania rzęs przede wszystkim nie jest zbyt przyjemny. Nie powinien ono sprawić kobiecie bólu, ale problematyczny okazuje się czas jego trwania – najczęściej wynosi on od dwóch do trzech godzin, podczas których kobieta musi leżeć nieruchomo w jednej pozycji i to z całkowicie zamkniętymi powiekami. Bolesna okazuje się nieraz sztuczne rzęsy cena. W większych polskich miastach za możliwość doczepienia takich włosków zależy zapłacić przynajmniej te kilkaset złotych. Niby wydatek nie wydaje się jakoś specjalnie duży, zwłaszcza przy założeniu, że jego efekty będą bardzo długotrwałe, ale jednak należy pamiętać o tym, że taki zabieg powtarza się średnio co cztery lub sześć tygodni. Każdego miesiąca trzeba więc za niego płacić, pozbywając się kolejnych części ze swojego budżetu. W niektórych przypadkach sztuczne rzęsy, zwłaszcza te wykonywane z jedwabiu, mogą niestety uczulać i wywoływać reakcje alergiczne. Oczywiście te wady nie nasuwają wcale wniosku, że żadna kobieta nie powinna korzystać z tego dodatku. Jeśli tylko o tym marzy – może to zrobić, ale ze świadomością ponoszonych konsekwencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here