Wybieramy dobrą farbę do włosów

Ile z kobiet na początku nowego roku mówi do siebie te słowa: „nowy rok nowa ja”? Na pewno są ich tysiące, gdyż nowy rok oznacza często podejmowanie wyzwań, realizację celów i zamierzeń, o których dotychczas się nie myślało. Są to także zmiany dotyczące wyglądu zewnętrznego. Chcemy szybko schudnąć, zmienić się wizualnie, zapuścić lub ściąć włosy, a także zmienić kolor naszej fryzury. To właśnie na początku roku wiele kobiet rezerwuje sobie wizyty u fryzjerów, aby jak najszybciej rozpocząć proces zaplanowanych zmian. Zazwyczaj zmiana fryzury będzie oczywiście zmianą zaplanowaną i przemyślaną, ale nie brakuje kobiet, które pod wpływem impulsu nagle zjawią się w salonie fryzjerskim i chcą radykalnego podcięcia czy koloryzacji. Proces każdych zmian to oczywiście kilka etapów, warto się im przyjrzeć i może podjąć decyzje bardziej świadomie i przemyślanie.

Zmiana fryzury wydaje się być zazwyczaj przemyślaną decyzją. Dojrzewamy do niej stopniowo, podpytujemy o poradę koleżanki, szukamy ładnych zdjęć w Internecie czy czasopismach, porównujemy się z naszymi ulubionymi aktorkami lub modelkami. To właśnie w styczniu jednym z najczęściej pojawiających się haseł w Internecie będzie „dobra farba do włosów” czy „najlepszy fryzjer w Warszawie”. Kobiety potrzebują tej odmiany, chcą zacząć nowy rok ze świeżym wyglądem, w myśl zasady- nowy rok, nowa ja! Jeśli chodzi o koloryzację wykonaną we własnym mieszkaniu, to jest to zawsze duże ryzyko. naturalnie szukając produktów koloryzacyjnych szukamy ich pod hasłem „dobra farba do włosów”, ale co to tak naprawdę znaczy?

Dobra farba do włosów to taka, która nie zawiera amoniaku ani innych środków uczulających. To farba, która jest delikatna dla skóry głowy i nie powoduje podrażnienia skalpu. Dobra farba do włosów to wreszcie produkt, który jest możliwie najbardziej ekologiczny i naturalny, tak jak na przykład henna. Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów henną wierząc w to, że nie powoduje ona podrażnień, blizn i krostek, a przy tym nadaje wyjątkowo głęboki kolo i świetlisty połysk. Niestety henna nie ma odcieni, które będą odpowiadały każdej kobiecie. Hennę stosować mogą brunetki i szatynki, a także osoby o rudym odcieniu. Jasne blondynki mogą sobie wyrządzić nią krzywdę i doprowadzić swoją czuprynę do zielonkawego odcienia. Bądźmy więc ostrożne i dokładnie zapoznajmy się z zaleceniami na butelce i opakowaniu.

Nowy rok to także decyzje dotyczące zgubienia nadliczbowych kilogramów. Po świętach każdy przybiera dwa lub trzy kilogramy, gdyż trudno przejść obojętnie obok fantastycznych potraw i upominkowych słodyczy. Po sylwestrze zazwyczaj dojadamy resztę pyszności, aby około 7 dnia stycznia podjąć się walki ze zbędnymi kilogramami. Niestety nie jest łatwo zrzucić te dodatkowe obciążenie, jeśli regularne ćwiczenie nie wejdzie nam w krew. Cykliczne wizyty na siłowni połączone z piciem zielonych koktajli oraz odstawieniem wszelkich słodyczy bardzo nam pomogą w zdobyciu wymarzonej wagi. Jeśli daleko mamy siłownię, a w domu nie chce się nam ćwiczyć, możemy spróbować zażywać więcej ruchu każdego dnia, na przykład wysiadając z autobusu dwa przystanki wcześniej. Takie drobne kroki mają dużą moc, i nawet się nie obejrzymy, a po trzech czy czterech tygodniach nasza waga pójdzie w dół.

Warto również zrezygnować z wieczornego podjadania. Odstawmy kolację, a zamiast niej jeśli czujemy głód, przygotujmy pyszne i zdrowe frytki z batata czy selera z domowym sosem pomidorowym. Warzywa powinny stać się stałym elementem naszego posiłku i nie żałujmy ich sobie o każdej porze dnia. Owoce niestety są znacznie bardziej kaloryczne, zwłaszcza banany czy truskawki, także wybierajmy je rozsądnie. Dużym sprzymierzeńcem w walce z dodatkowymi kilogramami są grejpfruty, warto je więc mieć zawsze w lodówce i podjadać je gdy czujemy, że nadchodzi mały głód.
Nowy rok to dla wielu osób czas zmian w życiu, między innymi jeśli chodzi o fryzurę. Warto wypróbować coś nowego, gdyż może taka zmiana otworzy nas bardziej na otaczający nas świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here