Najmodniejsze fryzury damskie - jaką wybrać?

Wybór fryzury damskiej często spędza sen z powiek kobietom. Fryzura jest jedną z najważniejszych części naszego wyglądu. W zasadzie jest to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, jak się spotyka osobę. Jakie więc są najmodniejsze fryzury w tym sezonie? Przede wszystkim pamiętać należy, że wybór fryzury powinien zależeć nie tylko od tego co jest w danym sezonie modne, ale również od stanu naszych włosów, indywidualnych upodobań, formy naszej głowy oraz do kształtu i rysów twarzy. Wszystko to się składa na to, czy w danej fryzurze będzie nam do twarzy.
Najmodniejsze fryzury damskie są wykonywane zarówno na włosach długich, średnich oraz krótkich. Bez względu na to jaką długość wybierzemy pamiętajmy o jednym, najmodniejsze fryzury damskie są naturalne. Cięcie powinno być wykonane w ten sposób, że fryzura ma układać się sama zgodnie z kierunkiem włosów. Przed wyborem samej fryzury zastanówmy się nad wyborem koloru, gdyż zaoszczędzimy na czasie, jeżeli odwiedzimy fryzjera tylko raz, dokonując koloryzacji oraz cięcia. Dobór koloru wymaga zastanowienia się. Nieodpowiednio dobrany kolor może zepsuć całe wrażenie nawet idealnego strzyżenia. Dobry fryzjer przed nałożeniem farby omówi z nami nasze oczekiwania, poleci farbę i opowie, jak dany wybrany kolor będzie wyglądał na naszych włosach. Warto zatem wsłuchać się w rady doświadczonego fachowca, aby później nie żałować. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie balejażu, czyli inaczej mówiąc pasemek. Osoby bardziej konserwatywne wybiorą raczej kolor jednolity. Podczas wybory koloru pamiętajmy o tym, że kolor jasny włosów odmładza, zaś ciemny kolor włosów wpływa w ten sposób, że wyglądamy starzej niż jesteśmy w rzeczywistości. Najmodniejsze fryzury damskie na włosach krótkich są to fryzury asymetryczne, z grzywkami. Grzywka może zakrywać czoło, a może być zaczesana na bok lewy czy prawy, w zależności od tego jak nosimy. Wszystko zależy od fryzjera. Nierzadkie są przypadki kiedy klientka przychodzi, bo chciałaby dowiedzieć się jakie są najmodniejsze fryzury damskie na włosach długich, a wychodzi z fryzurą krótką. Bardziej klasycznym rozwiązaniem jest stary i dobry bob. Nie każdy ma odwagę radykalnie ściąć włosy w sposób asymetryczny. Wówczas można rozpocząć od klasyki, stopniowo przekonując się do awangardy. Ważnym elementem każdej fryzury jest przedziałek, może on być pośrodku lub zrobionym maksymalnie z jeden strony – z lewej czy prawej.
Najmodniejsze fryzury damskie na włosach długich to oczywiście warkocze. Jest to klasyka, która nigdy nie przemija. Warkoczyki towarzyszą kobiecie od dzieciństwa do lat dojrzałych. Jest to wygodna fryzura dla osób które mają długie włosy i nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, aby codziennie układać fryzurę. Obecnie warkocze występują w każdej postaci. jako jeden warkocz na głowie lub kilka, a nawet kilkanaście drobnych warkoczyków. Osoby młodsze mogą używać kolorowych wstążek do warkoczy. Pamiętać jednak należy, że fryzura powinna być odpowiednia do naszego wieku oraz charakteru. Kobiety z długimi włosami oprócz warkoczy mają do wybory również kucyki lub koczki. Długie włosy dają niezwykłą możliwość eksperymentowania. Przy układaniu takich włosów pomocne mogą być lokówki, prostownicy lub suszarki z dyfuzorami.
Istotne jest też dbanie o włosy odpowiednimi kosmetykami. Nawet najmodniejsze fryzury damskie nie będą robić wrażenia jeżeli włosy są zaniedbane oraz zniszczone. Podczas wizyty u fryzjera warto zapytać specjalistę o dobór kosmetyków odpowiednich dla naszych włosów. Podstawą pielęgnacji jest używanie szamponu oraz odżywki. Dla włosów zniszczonych lub wymagających dodatkowej ochrony, fryzjer może zalecić maseczkę do nakładania np. raz w tygodniu na dłuższy okres czasu. Obecnie często są stosowane różnego rodzaju olejki, aby włosy stały się jeszcze bardziej zdrowsze oraz piękniejsze. Po umyciu włosów warto sięgnąć do pianek lub sprayów do włosów, które pomagają utrzymać fryzurę przez cały dzień. Na kondycję włosów wpływ ma także suszarka, więc na tym urządzeniu nie warto oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here