kontroler jakości

Pracować jako kontroler jakości możesz w zasadzie na dwa sposoby. Jednym sposobem będzie zatrudnienie się jako kontroler wewnętrzny, który jest samodzielnym pracownikiem lub członkiem wydziału, zajmujący się stałym monitorowaniem jakości produktu i technologii jego wytwarzania. Jednak o tym czym dokładnie będziesz się zajmował w takiej pracy nie dzisiaj. Dzisiaj przekonamy się gdzie szukać pracy na etacie oraz jak wygląda sprawa w przypadku założenia własnej działalności gospodarczej. Nie ma na co czekać – zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-kontroler-jakosci/

Kontroler jakości – praca na etacie

Swoich sił możesz spróbować w branży spożywczej, kosmetycznej, meblowej, odzieżowej, komputerowej, budowniczej czy produkcyjnej. Możliwości masz naprawdę sporo. Pamiętaj jednak, że potrzebny ci jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne. Inną formą operacji jest zatrudnienie w firmie te zajmującą się kontrolą jakości o innych podmiotów. Małe przedsiębiorstwa przerobowe przeznaczają na produkcję oraz minimum administracji, nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na osobny dział zajmujący się kontrola jakości. Dlatego właśnie takie usługi zlecają osobom trzecim. Możesz szukać więc właśnie w takich firmach. Pracować będziesz przeważnie ustawionych godzinach etatowych. Praca trwać będzie zazwyczaj 40 godzin przez 5 dni w tygodniu. Wyjątkiem mogą być halę produkcyjne, ponieważ tam funkcjonuje system pracy zmianowej. Pracować możesz również w terenie, a także osobiście wizytować oraz przeprowadzać kontrolę w miejscu produkcji.

Własna działalność gospodarcza jako kontroler jakości

Podobne usługi wykonywać możesz pod swoim nazwiskiem. Działać możesz jako na przykład jednoosobowa działalność gospodarcza. Wówczas nie potrzebujesz nawet specjalnej siedziby. Wystarczy jedynie własny gabinet w domu. Duże przedsiębiorstwa niekoniecznie będą jednak zainteresowany taką formą zatrudnienia. Wolę zatrudniać etatowych pracowników, którzy będą bardziej dyspozycyjny i związani z firmą. Mniejsze przedsiębiorstwa zaś znacznie chętniej wynajmą kontrolerów do jakościowej analizy okresowej. W takiej formie działalności musisz zadbać jednak po swoją reklamę. Sam musisz zadbać o własną stronę internetową. Tylko dzięki temu uzyskasz rozpoznawalności większa ilość przedsiębiorców chętniej zatrudni Cię pod swoje skrzydła.

Zobacz też: http://www.kosmetomania.pl/kontroler-jakosci-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here