Kiedy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego

Codziennie tysiące pacjentów zgłaszają się do swojego lekarza rodzinnego. Trzeba przyznać, że właśnie do lekarza rodzinnego najłatwiej się dostać, jeśli chodzi o NFZ i wszystkie specjalizacje.

Czas oczekiwania

U lekarzy specjalistów bardzo często trzeba długo czekać na wizyty. Nierzadko termin oczekiwania wynosi nawet kilka lat. Tymczasem lekarz rodzinny jest w stanie przyjąć pacjenta w ciągu jednego bądź dwóch dni. Taki krótki czas oczekiwania skłania pacjentów, aby najpierw poszukać pomocy u lekarza rodzinnego, a dopiero później ewentualnie skierować swoje kroki do specjalisty. Wykształcenie i doświadczenie lekarza rodzinnego pozwala na postawienie trafnej diagnozy w przypadku wielu chorób, zarówno jeśli chodzi o dzieci, ludzi dorosłych, jak również seniorów. Do lekarza rodzinnego można zgłosić się nie tylko z przeziębieniem czy infekcją, ale także na przykład ze stanem depresyjnym. Niejeden lekarz rodzinny uratował życie pacjentowi, szybko wdrażając leczenie, kiedy pacjent oczekiwał na wizytę u psychiatry.

Medycyna rodzinna

Medycyna rodzinna, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się problemami całej rodziny, od najmłodszych jej członków, aż do seniorów. Medycyna rodzinna katowice przyjmuje zatem pacjentów w każdym wieku. Czasem trzeba wspomóc się pediatrą, a czasem lekarzem geriatrą, jednak generalnie to właśnie lekarz rodzinny jest w stanie z sukcesem leczyć pacjentów. Poradnia rodzinna Katowice jest otwarta absolutnie dla każdego. Lekarz rodzinny Katowice jest pełen szacunku dla pacjentów, chce dla każdego jak najlepiej i wykorzystuje ku temu całą wiedzę i wykształcenie. Nie ma dwóch identycznych przypadków. Nawet jeśli objawy są takie same, to za tymi objawami stoi inny człowiek. Dlatego tak ważne jest zebranie wywiadu medycznego, czyli rozmowa z pacjentem. Lekarz rodzinny Katowice poważnie podchodzi do tego zadania. Poradnia rodzinna Katowice to miejsce, w którym kładzie się bardzo duży nacisk na zebranie wywiadu medycznego. Medycyna rodzinna Katowice daje pacjentowi przestrzeń, rozumie, że pacjent chce powiedzieć wszystko lekarzowi, ale potrzebuje czasu i skupienia, aby nabrać zaufania do swojego lekarza. Dlatego też czas dla pacjentów jest wystarczający. Kiedy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego? Zawsze w przypadku kłopotów ze zdrowiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here