Zmarszczki marionetki

Zmarszczki marionetki to nic innego, jak specyficzne fałdki tworzące się u styku policzka oraz brody, kiedy tkanka podskórna w tychże miejscach traci objętość oraz zaczyna opadać. Osoby, jakie dotyka tenże kłopot, dziedziczą go zazwyczaj po własnych rodzicach czy dziadkach. Czasem przyczyniamy się do jego powstawania sami, lecz również sami – na szczęście – możemy sprawić, aby kłopot przepadł.

Zmarszczki marionetki – tworzenie
Zmarszczki marionetkowe wraz z bruzdami nosowo-wargowymi i zmarszczkami w kącikach ust (tzw. linie smutku) kwalifikują się do kategorii zmarszczek grawitacyjnych, występujących na skutek straty sprężystości skóry, jaka „opada”, równocześnie zwiększając ich widzialność. W początkowej fazie przypominają niewielkie rysy, z czasem zmieniają się w zmarszczki, i potem przybierają formę bruzd. Tenże mechanizm to naturalny rezultat wiotczenia skóry. Wraz z wiekiem maleje liczba substancji odpowiedzialnych za zachowanie napięcia oraz sprężystości skóry, i zatem białek tkanki łącznej (kolagen), białek strukturalnych (elastyna) oraz mukopolisacharydów (kwas hialuronowy, siarczan chondroityny). Spadek ich stężenia zakłóca harmonię skóry oraz zmniejsza jej gęstość. Zmarszczki marionetki powstają, kiedy skóra traci prawdziwą podporę. Naskórek przygniata tkankę łączną oraz tworzy się wcięcie, więc zmarszczka. Mechanizm zwiększa szkodliwe oddziaływanie wolnych rodników, jakie namnażają się na skutek złej diety, błędów w pielęgnacji lub kąpieli słonecznych.

Jak redukować zmarszczki marionetki?
Zmarszczki, linie marionetki stają się widoczne po 40 roku życia. To właśnie wówczas należy je usuwać, aby odzyskać zdrowy, świeży wygląd. Gdy rysy są jeszcze delikatne, doskonale sprawdzą się peelingi chemiczne. Na skórę wprowadzana jest kosmetyczna mieszanka z kwasami (AHA), jakie mają złuszczyć rogowy naskórek i witaminami, jakie wchodzą wgłąb skóry, pobudzając ją do prawdziwej odnowy.

Gdy zmarszczki stają się już duże oraz pełne, najlepszą formą ich niwelowania stają się wypełniacze. W miejsce załamania skóry wstrzykuje się koktajl witaminowy na podstawie kwasu hialuronowego. Sam kwas wypełnia bruzdę, natomiast substancje wzmacniające oddziałują na regenerację komórek w tkankach skórnych.

Nowym sposobem na natychmiastowe osiągnięcie jędrnej oraz delikatnej skóry są nici liftingujące. Wykorzystuje się je w wypadku skóry dojrzałej, z bardzo widocznymi już załamaniami. Nici wprowadza się w skórę, dzięki czemu ta jest naprężona. Rezultat utrzymuje się do 210 dni – przez tenże czas nici rozpuszczają się, wydzielając ponadto wzmacniające substancje.

Na każdym kroku walki ze zmarszczkami marionetki, można także stosować laseroterapię. Ta jest doskonała w wypadku zarówno zmarszczek powierzchownych, jak również dużych, i chociażby trwałych blizn. Wiązki laserowego światła wchodzą wgłąb skóry. Dzięki temu usuwają zniszczone komórki oraz stymulują te nowe do produkcji.

Zmarszczki marionetki oddziałują niekorzystnie na estetyka fizyczną. Powodują, iż twarz staje się smutna oraz znacznie postarzona. Bruzdy przedstawiają nasz wiek oraz stosowanie złych reguł pielęgnacyjnych. Wraz z obowiązującym standardem piękna, względem jakiego skóra ma być zawsze młoda, bez wszelkich wad, zmarszczki mogą być uważane chociażby za zaniedbanie. Należałoby zatem zapobiegać ich występowaniu oraz likwidować zmiany od razu, gdy tylko stały się zauważalne.

Jak zapobiegać powstaniu zmarszczek marionetkowych? Tworzenie zmarszczek na powierzchni skóry to mechanizm nieuchronny, jaki prędzej lub później dotyka każdą kobietę i każdego mężczyznę. Można jednakże znamiennie zahamować starzenie się skóry oraz zachować młody oraz piękny wygląd na wiele lat. Należałoby także pamiętać o tym, żeby na skórę systematycznie stosować filtry słoneczne. W szczególności w czasie dynamicznego nasłonecznienia. Światło UV odpowiada bowiem za mniej więcej 80% częstych symptomów starzenia. Spowoduje to, iż zmarszczki marionetkowe, pojawią się zdecydowanie później, więc tak istotne jest dbanie o skórę twarzy, zwłaszcza dookoła ust. Ponadto powinniśmy ograniczyć korzystanie ze słomek podczas picia i raz na zawsze pożegnać się z paleniem papierosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here