odbudowa włosów

Śliczne włosy nieczęsto są nam dane raz na zawsze. Wraz z przybywającymi nam latami kosmyki zaczynają tracić młodzieńczy połysk, matowieją, ścierają się, wreszcie po prostu wypadają. Co ciekawe, rezultat tenże mogą zaobserwować również niezwykle młode osoby, gdyż mnóstwo zależy od tego, jak również czy w ogóle o swoją fryzurę dbamy. Trwała odbudowa włosów na szczęście jest możliwa, lecz należy będzie przy tym sięgnąć po profesjonalną pomoc. Na szczęście obecnie jest mnóstwo skutecznych sposobów, dzięki którym możemy się cieszyć naprawdę mocnymi i pięknymi włosami. W tym celu powinniśmy udać się do fryzjera, który doradzi nam, jaki zabieg w naszym wypadku będzie zdecydowanie najlepszy.

Keratynowe prostowanie włosów
Wbrew temu, co wskazuje nazwa zabiegu, właśnie regeneracja włosów jest podstawowym rezultatem keratynowego prostowania. Kłopoty z ich układaniem się, kręceniem oraz puszeniem znika dzięki uzupełnieniu deficytów podstawowego białka budulcowego. Prócz keratyny w środkach wykorzystywanych podczas przeprowadzania zabiegu znajdują się ekstrakty roślinne, witaminy, antyoksydanty oraz kwasy tłuszczowe. Te ostatnie tworzą na włosach cienką barierę ochronną, jaka likwiduje takie niesprzyjające elementy atmosferyczne, jak mokre powietrze oraz wielkie promienie słoneczne. Keratynowe prostowanie zdobyło ostatnią popularność pośród zabiegów na włosy, gdyż pozwoli bez wysiłku zapanować nad fryzurą chociażby przez pół roku od złożenia środka. Kosztuje od 350 do 650 zł (w zależności od długości włosów).

Podczerwień oraz ultradźwięki
Wykorzystanie podczerwieni w celu regeneracji oraz odbudowy włosów, polega na wykształceniu nowych połączeń aminokwasowych, dzięki czemu luki w łuskach włosów zostają zamknięte czy zmniejszone. Technika ta nie stosuje rezultatu ciepła, to podczerwień stymuluje uszkodzoną strukturę włosa, i również stymuluje krążenie krwi skóry głowy. Z kolei ultradźwięki, pod naciskiem magnetycznych wibracji, usprawniają wprowadzenie substancji wzmacniających do łodygi włosa, wywołując ich zwilżenie. W rezultacie nasze włosy stają się odnowione, wzmocnione, niezwykle elastyczne a nie elektryzują się.

Zabieg pielęgnicą
Wygładzenie włosów i ich regenerację zapewnia także zabieg wykonywany przy pomocy narzędzia emitującego podczerwień oraz ultradźwięki, więc pielęgnicy. Urządzenie to ogrzewa kosmyki od środka, dzięki czemu ich nie suszy, a tylko pogłębia wrażliwość na przyswajanie substancji wzmacniających. Ponadto umożliwia przenikanie środków trychologicznych, gdyż rozbija ich części na mniejsze. Promienie podczerwone pobudzają krążenie krwi w skórze głowy, co powoduje, iż cebulki podlegają wzmocnieniu.

Botoks na włosy
Jedna z dostępnych u fryzjera możliwości to botoks na włosy, więc specjalna kuracja wzmacniająca. Sprawdzi się przy uszkodzonych, lecz nie drastycznie zniszczonych włosach. To zabieg wieloetapowy. Na początek włosy myje się specjalistycznym środkiem czyszczącym, jaki otwiera łuski włosów. Potem stosuje się wzmacniające serum. Mówimy o botoksie, gdyż serum rozprowadza się na włosach strzykawką – poza tym nie ma tu żadnych innych połączeń z normalnym botoksem. Tenże zabieg na włosy kończy się złożeniem maseczki zamykającej łuski oraz wygładzającej.

Zabieg regeneracji włosów
Regenerowanie włosów to nic innego, jak czyszczenie włosów z występujących zabrudzeń, dokładne odżywianie oraz zwilżanie pasm od wewnątrz, oraz również odnawianie zniszczeń, np. zerwanych mostków siarczkowych. Zabieg zwłaszcza zalecany jest do włosów cienkich, matowych oraz delikatnych.

Sauna na włosy
Gdy idzie o zabiegi nawilżające włosy, jednym z najczęściej wybieranych jest tzw. sauna, jaka działa dzięki parze hydrologicznej. Ciepłe powietrze oraz wilgotność przekazywane przez suszarkę hełmową zmiękczają łuskę włosa, i tym samym pozwolą dojść do wnętrza substancjom czynnym takim jak keratyna oraz D-panthenol. W saunie włosy nabierają sprężystości, blasku oraz elastyczności, i dodatkowo łatwiej się rozczesują. Trwałego rezultatu można spodziewać się po paru zabiegach wykonanych w odstępie blisko tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here