W jaki sposób zmyć hennę z brwi?

Świat fryzur, makijażu, kosmetyków otacza nas od dawna. Nawet osoby, które się nim nie interesują mają o nim jakieś wyobrażenie. Każdy z nas słyszał kiedyś o hennie. Niektórzy nie wiedzą do końca co to jest, po co się to robi, jak to wygląda, ale słowo „henna” kojarzy chyba każdy. Tak więc, henna polega na przyciemnieniu włosków brwi lub rzęs. Przeważnie decydują się na nią kobiety, które mają jasną oprawę oczu. Ale przeważnie nie oznacza zawsze, bo posiadaczki ciemniejszych wosków brwi też chętnie poddają się tego typu zabiegom. Hennę można wykonać w gabinecie kosmetycznym, albo na własną rękę bądź z pomocą koleżanki. O ile w tej pierwszej sytuacji klientki są zazwyczaj zadowolone, o tyle opcja numer dwa i trzy jest bardziej problematyczna. Henna jest teoretycznie łatwa do zrobienia, ale można ją zrobić niepoprawnie. Zdarza się niestety, że wychodzi za ciemna. Dlaczego tak się dzieje? Czym zmyć henne z brwi? Czy są jakieś domowe sposoby? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.
Henna może wyjść za ciemna w kilku sytuacjach. Zazwyczaj będzie to przez brak doświadczenia osoby wykonującej, nieodpowiednio dobrany odcień albo za długi czas trzymania jej na brwiach. Henna koloruje włosy na czarno, ale po pewnym czasie. Niedoświadczona osoba może po zaaplikowaniu pierwszej porcji produktu stwierdzić, że brwi nie mają jeszcze odpowiedniego koloru. Dlatego nałoży kolejną warstwę, a to spowoduje, że włoski uzyskają bardzo głęboki odcień czerni. A to w zestawieniu z jasną skórą twarzy będzie wyglądać po prostu źle.
Jak zatem zmyć hennę z brwi? Kobiety najczęściej polecają mycie brwi ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Sposób możliwie najprostszy, ale zadziała raczej bezpośrednio po nieudanym zabiegu. Później może już nie pomóc. Jeżeli minęło trochę więcej czasu warto użyć płynu do demakijażu lub płynu micelarnego. Wystarczy nalać odrobinę na wacik i energicznie potrzeć. Powinien on rozjaśnić hennę nawet o kilka odcieni, gdyż jest dużo skuteczniejszy od mydła. Do zmywania henny może posłużyć także zwykła, męska pianka do golenia. Wystarczy nanieść ją na kilkanaście minut na brwi, a następnie zmyć ją wodą. Pomóc może także soda z mydłem. Mieszanka jest skuteczniejsza aniżeli samo mydło. Inną możliwością jest nałożenie pasty do mycia zębów na kilka minut na brwi i zmycie jej, gdy zaschnie. Część kobiet, którym henna nie wyszła, poleca także nałożenie na noc tłustego kremu bądź dziecięcej oliwki na brwi, przemycie brwi sokiem z cytryny albo wodą utlenioną. Jednakże sok z cytryny może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie jest do końca pewne, czy brwi nie wyjdą żółte. Są też możliwości bardzo nietypowe, chociaż podobno niezwykle skuteczne, chociażby zrobienie papki z popiołu papierosowego oraz wody, nałożenie jej na brwi i dokładne wyszorowanie. Jeżeli problem będzie na tyle poważny, że domowe sposoby nie będą chciały zadziałać, zawsze można wypróbować specjalistycznych płynów do usuwania henny. Można też pokusić się o wypróbowanie chusteczek do zmywania farby z ciała (do kupienia w wielu sklepach kosmetycznych), ale są one wyjątkowo chemiczne i działają bardzo drażniąco, szczególnie na bardzo delikatną skórę oczu i okolic oczu.
Za ciemna henna może przyprawić nie jedną kobietę o dreszcze i palpitacje serca. Nie trzeba się jednak zbyt długo martwić, tylko wziąć się do naprawienia, tego co się nie udało. Jest bardzo wiele skutecznych, domowych sposobów, które mogą pomóc hennę rozjaśnić. Na pewno będą one bezpieczniejsze i bardzie przyjazne dla skóry. Po specyfiki specjalistyczne należy sięgać w ostateczności, ponieważ chemia może pomóc w jednej kwestii, ale niestety zaszkodzić w drugiej. Pół żartem, a pół serio, może wtedy zostać tylko opcja, by zrobić sobie dłuższą grzywkę. Wiadomo również, że sposoby domowe będą praktycznie bezkosztowe, a produkty, które kupimy w sklepach kosmetycznych to wydatek co najmniej kilku, a często nawet kilkudziesięciu złotych. Dlatego również z tego powodu warto spróbować najpierw sposobów najprostszych i zdecydowanie tańszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here