kurtka czy płaszcz, co lepsze dla dziecka na sezon zimowy?

Żaden rodzic nie chce, żeby jego dziecko marzło zimą. Głównym zadaniem kurtki i płaszcza dziecięcego, jest przede wszystkim ochrona przed zimnem. Kolejnymi ważnymi aspektami, jest wygoda, uniwersalność oraz wygląd kurtki. Zakup idealnej zimowej kurtki dziecięcej często nie należy do łatwych zadań, na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jak wybrać kurtkę i płaszcz dziecięcy?

Każdy rodzic przed zakupem kurtki i płaszcza dziecięcego zadaje sobie wiele pytań, jest zdezorientowany jaką kurtkę i płaszcz ma wybrać. Który będzie odpowiedni i jeszcze przypadnie do gustu dziecku? Na co zwrócić uwagę, przed zakupem? Istnieje kilka szczegółów, które są istotne:

  • rozmiar, kupując kurtkę zimową dla dziecka, nie możemy wybrać takiej ‚na styk’. Tym bardziej, że w okresie zimowym dziecko jest ubierane przez rodzica warstwowo. Kurtka nie powinna być ani za mała, ani za duża. Nikt nie czuł by się komfortowo, w kurtce która by krępowała ruchy. Zwłaszcza dziecko, które chce szaleć na dworze.
  • długość, żeby nie powiewało dziecku po plecach, należy szukać dłuższej kurtki. Nie może być krótka, ale też nie za kolana, ponieważ wtedy taka kurtka będzie ograniczała ruchy dziecka.

Kurtki i płaszcze dziecięce na zimę

  • jakość materiału, powinna być lepsza. Materiał powinien być trwały, solidnym, odporny na uszkodzenia. Dlatego nie ma co oszczędzać na kurtce zimowej. Kurtka ma chronić przed zimnem oraz deszczem. Dodatkowo kurtka ma zapewniać odpowiednie ciepło. Materiał, z którego została wykonana, powinien być przewiewny. Dziecko nie powinno pocić się w kurtce.
  • kaptur, dzięki niemu dziecko jest dodatkowo chronione przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Niektóre modele kurtek zimowych, ma odpinany kaptur. Jest to bardzo praktyczne.
  • zapięcie, kurtka powinna się łatwo zapinać i odpinać. Suwaki powinny być dodatkowo zabezpieczone w postaci dodatkowego materiału.
  • styl, podczas wyboru kurtki zimowej, powinniśmy się kierować upodobaniami użytkownika. Najważniejsze, żeby dziecięca kurtka zimowa pasowała do stylu życia dziecka oraz rodziców.

Przeczytaj też: http://www.kosmetomania.pl/legginsy-dzieciece-kiedy-warto-je-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here