Jak być bardziej ekologicznym

Ostatnio coraz częściej mówi się o zanieczyszczeniu środowiska. Ekolodzy przestrzegają przed katastrofą klimatyczną i apelują, by żyć w bardziej ekologiczny sposób. Często wydaje się nam, że jedna osoba nic nie zmieni. To nieprawda. Każdy z nas ma wpływ na środowisko i warto wprowadzić do swojego życia nawyki, które będą przyjazne środowisku. Co możne zrobić, by żyć bardziej ekologicznie i zacząć ratować planetę już dziś?

Ludzie wytwarzają całe tony śmieci. Bardzo dużo produktów składa się z plastiku i jest w niego pakowane a jak wiadomo plastik rozkłada się bardzo długo i szkodzi środowisku. Skala problemu jest ogromna co widać choćby na przykładzie słomek dodawanych do napoi. Codziennie w restauracjach wykorzystuje się ogromną ilość słomek, które po kilku minutach lądują w śmietniku. Często też kupujemy słomki do domu, dla dzieci i szybko je wyrzucamy. Tradycyjne słomki można jednak zastąpić tak, by nie szkodziły się planecie. Ekologiczne słomki z papieru są dużo lepszym rozwiązaniem. Nie szkodzą środowisku. Biodegradowalne słomki papierowe wciąż są mało popularne a to błąd. Taka mała rzecz jak zmiana słomek na inne ma wpływ na planetę, jeśli weźmie się pod uwagę ilość słomek plastikowych wyrzucanych jednego dnia na całym świecie.

Na śmieci, które ,,produkujemy” mamy wpływ. Warto uczyć dzieci, że nie wolno wyrzucać śmieci na ziemię. Sami również nie powinniśmy tego robić. Oceany i lasy pełne są śmieci, które ludzie wyrzucili bez zastanowienia. To zagrożenie dla środowiska i zwierząt.

Nie trzeba wiele, by zmienić styl życia na bardziej ekologiczny. Segregowanie śmieci i wybór bardziej ekologicznych produktów to duży krok do przodu. Eko słomki papierowe mogą się wydawać zwykłym gadżetem, ale tak naprawdę są świetną alternatywną dla słomek plastikowych. To samo tyczy się siatek. Korzystanie z jednorazówek jest zupełnie niepotrzebne bo możemy je zmienić na torby papierowe czy materiałowe torby wielokrotnego użytku. Małe zmiany w naszym życiu mają znaczenie, szczególnie, że jesteśmy przykładem dla naszych dzieci i to my uczymy je dobrych nawyków.eko słomki papierowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here