nasiona konopii

Jednym z najważniejszych składników diety powinien być błonnik. Kojarzony jest on przede wszystkim ze sprawnym trawieniem, jednak w rzeczywistości jego rola w organizmie jest bardziej wszechstronna. Duże spożycie błonnika stanowi skuteczną profilaktykę wielu chorób przewlekłych. Mało osób wie, ale ziarna konopi są cennym źródłem błonnika. W jaki sposób błonnik wpływa na nasze zdrowie? Jakie są właściwości błonnika konopnego? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/nasiona-konopi-jak-wplywaja-na-trawienie/ 

Źródło cennego błonnika – ziarna konopi 

Najbardziej kojarzą rolę błonnika jest wspomaganie pracy przewodu pokarmowego. Błonnik pobudza perystaltykę jelit, przyspiesza Pasaż treści jelitowej oraz zapobiega zaparciom i rozwojowi hemoroidów. Jednak to nie wszystko. Błonnik korzystnie oddziałuje na gospodarkę węglowodanowo lipidową. Co więcej normalizują poziom glukozy we krwi, ponieważ spowalnia wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego. Dzięki temu, ogranicza się synteza insuliny, zapobiega wchłanianie poziomu glukozy we krwi, a także ogranicza rozwój insulinooporności cukrzycy. 

Jak błonnik wpływa na nasze zdrowie? 

Korzystny wpływ błonnika na nasz organizm sprowadza się do zmniejszenia przyswajalności kwasów tłuszczowych oraz cholesterolu z diety. Dzięki temu ryzyko miażdżycy oraz jej powikłań – nadciśnienia, zawału serca czy udaru mózgu znacznie minimalizuje. Co więcej błonnik stanowi idealne uzupełnienie kuracji oczyszczających i odchudzających. Usprawnia też usuwanie toksyn zalegających w jelitach, zapewnia uczucie sytości i zmniejsza ilość przyjmowanych kalorii. 

Zdecydowanie więcej mówi się w dzisiejszych czasach o kluczowej roli błonnika prewencja raka jelita grubego, a także wspomaganiu profilaktyki raka sutka. Błonnik skutecznie oczyszcza jelita z zalegających w nich resztek kałowych i metali ciężkich. Ogranicza też rozwój kamicy żółciowej oraz zespołu jelita drażliwego. 

Błonnik konopny – właściwości 

Błonnik konopny występuje w formie proszku, który możemy spożywać na wiele możliwości. Może on stanowić dodatek do jogurtów, owsianych czy koktajl. Zalecana dawka to 3 razy dziennie po łyżeczce preparatu. Podczas stosowania błonnika konopnego należy dbać o właściwe nawadnianie organizmu. 

Zobacz też: http://www.kosmetomania.pl/wplyw-cbd-na-mozg-w-jaki-sposob-konopie-chronia-mozg-i-wspomagaja-jego-dzialanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here